USA

Volba prezidenta ČR 2018 z USA

Mirka

Zdravim,plánuje někdo volit prezidenta ČR z USA? Má s tím někdo zkušenosti? Našla jsem tyto informace http://www.mvcr.cz/clanek/moznost-volit-pri-volbe-prezidenta-ceske-republiky-v-roce-2018-v-zahranici.aspx, ale není mi zcela jasné, zda bych měla zažádat o zařazení do zvláštního seznamu voličů, nebo raději zažádat o voličský průkaz. Preferuji asi voličský průkaz, ale nevím přesně, u koho na městském úřadě v ČR o něj mám zažádat (který odbor).Má situace je taková, že jsem momentálně dlouhodobě v Clevelandu, USA a do ČR se budu vracet 23. 12. Zpět budu odlétat na začátku ledna a v mezičase bych si ráda vyřídila tyto záležitosti, abych mohla z Clevelandu volit.Má s tímto někdo zkušenost? Ví někdo, kam bych přesně měla v Clevelandu jít, abych zde mohla volit? Potřebuji dva voličské průkazy, když budou dvě kola prezidentské volby? Předem díky za případné odpovědi.

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Nevím jak je to s voličským průkazem, ale vím že aby jsi mohla volit se zahraničí, tak musíš to udělat osobně na americké embasádě či konsulátu.  Sice rád bych volil v českých volbách, ale abych trávil hodiny v autě nebo letadle se přepravovat na konsulát jen abych dal hlas, tak to ne.

Karel

A jaky to mam vyznam? At vyhraje ten ci onen bude to stejne poskok a bude plnit prikazy z Bruselu. No snad nevyhraje ta mezinarodni alkoholicka ostuda soudruh Eman.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: