USA

Stopování

Eva

Zdravím!
Prosim vas nemáte někdo ponětí v jakých státech je zakázáno  stopovat?

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Je to protizákonové v Idahu, Nevadě, Utahu, Delaware, a samozřejmě v New Jersey (kde všechno co je normální je zakázané).  Viz: http://hitchwiki.org/en/United_States_of_America
 
Autostopem se cestovalo po Západě USA asi před 60 lety, ale nikdy to nebylo tak populární jako v jiných částech světa.  Na Východě USA se to nikdy nedělalo.  Občas jsem někomu zastavil když jsem žil na Západě nebo v Midwestu, a občas mi někdo zastavil když jsem byl v nouzi, ale na Východě to je vyloučeno (žiju na Východě asi 18 let).  Lidi stopují když jsou v nouzi, ale nikdy jsem nihoko neviděl cestovat autostopem na Východě.
 
V 1980-tých letech běželo hodně reklam že lidi nemají brat stopaře, a že nemají lést neznámým lidem do aut.  Lidi spíš znají autostop jedině z vyprávění jejich dědečků jak stopovali po Evropě po válce, nebo z horor filmů.  Když někomu řeknu že jsem autostopoval, tak řeknou: “Lést do auta s neznámým? To jses zbláznil? Je to hazard o život! Máš štěstí že někdo nezabil!”  Když někomu řeknu že jsem někomu zastavil, tak řeknou: “Nechat neznámýho si lést do auto? To jses zbláznil? Je to hazard o život! Máš štěstí že někdo nezabil!”
 
Jo, kroutím hlavou nad tím jako Ty, ale jiný kraj jiný mrav.

Jirka

Nic jiného než urážky nemáte?

Dana
Jirka:

Vzdyt se na nej podivejte. Uchylna fotka a navic ty jeho „moudre“ rady.

Eva

Diky dik!
Jeste mam otazku nevite nekdo jestli v USA existuje neco jako nase nekdejsi blablacar?

pdmlynek
Eva:

Nevím.  Ale dej si do Googlu “ridesharing” a jméno destinace.

Petr
pdmlynek:

Pdmlynku, už radši nic nepiš……. stejný příspěvek, jako když jsem hledal před dvěma lety reálné lidi, co v USA stopovali. Negoogluj pořád a zkus reálně někde cestovat…. díky

Petr:

Tak to jsi si dovolil hodne. Jsem zvedav kdy te cenzor smazne z aurazku pdmlynka alis Google King

Steve
Eva:

Existuje pokud vim pujcovna ctera se jmenu Rent-a-vrack

pdmlynek

O Rent-a-Wreck:
Auta které nabízejí jsou docela stejné jako u jakékoliv jiné autopůjčovny, t.j. né víc než rok nebo 2 roky staré.  Taky jsem si od nich jednou vypůjčil a auto bylo jako kdekoliv jinde.  Jméno Rent-a-Wreck je jen marketing tah, protože si lidi zapamatují směšné jméno kšeftu lépe.
 
Problém pro turisty je, že Rent-a-Wreck má pobočky ve městech a jejich business plán je sloužit místním lidem, a né se soustředit na půjčovat aut na letištích jako každá jiná autopůjčovna.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: