Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Mexiko- září 2016

Rozi

Hola všichni! Již podruhé pořádáme jedinečnou cestu nabitou dobrodružstvím, relaxem a poznáním starých civilizací a dnešního Mexika – poloostrov Yucatán. Nejsme CK, jen lidé, kteří znají a milují zemi, kde žijí a chtějí se podělit s ostatními.

Zkušenosti čtenářů

Lucie

Ahoj, bylo by možné získat bližší informace k cestě? Předpokládaný termín, plán cesty a přibližné náklady? Můj email je [email protected] Díky Lucka

Petra

Ahoj, jsem teď v Mexico City a chystám se v období 22.8.- 15. 9. trochu cestovat. Jedním z cílů měl být i Yucatán. Mohla bys mi prosím poslat nějaké info? Především ohledně termínu 🙂 Díky! P.

Rozi
Petra:

Ahoj Petro, pošlu Ti to na email, když mi ho sem vložíš, Lucii to posílám nyní.

Milan
Rozi:

Ahoj Rozi. Prosím pošli mi to taky na [email protected].
Moc děkuji

Zuza

Ahoj, chtěla bych získat nějaké info k poloostrovu Yucatán- hlavně co se týká bezpečnosti (přepadení, spolehlivost taxi, výběr z bankomatů apod.) a pak k jídlu, aby nám nebylo zle. letíme za 2dny do Méridy a pak budem kolem Progresa, díky moc mail [email protected]

pdmlynek
Zuza:

Na takové základní věci se ptáš pár hodin před odletem?  No to teda řešíš dost pozdě, nemyslíš?  Přiji Ti štěstí.
Ale abych Ti odpověděl: bezpeční situace v Yukatánu je docela dobrá.  Alespoň lepší než v jiných částech Mexika.  Turisty se nechávají napokoji.
S taxíkami by neměl být problém.  Sice jako v každé jiné zemi na světě existují nečestní lidé, ale v Mexiku jsou lidi docela čestní.  Není to jako mají pověst taxikáři v Praze.
V Meridě není problém najít dobré jídlo.  Merida je větší město takže tam najdeš spíš Mexické jídla než místní májské jidla (jak asi víš, tak místní lidé se dívají na Mexičany podobně jako na Evropany či Američany – vidí je jako bělochy co jsou cizinci; a zase Mexičani opovrhují Majskou kultůrou – bylo mi řečeno Mexickým číšníkem když jsem se zeptal na pok chuck, že prý pok chuck je “basura”).  Jak Májská kuchyň, tak Mexická, mají výborné jídla.
Ohledně bankautomatů, tak Mexiko je vyspělá země v které jsem nikdy neměl problém si vybrat pesa z bankautomatu.  Ale samozřejmě že by jsi měla mít nějaké peníze v hotovosti (nejlepší USD či CAD, a když ne tak EUR, GBP, AUD, JPY, nebo CHF), kdyby jsi měla problémy s bankautomatem.
 

Venca

Hola,Rozi mohu také poprosti o bližší informace na [email protected] děkuji

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: