Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Mexiko – srpen-září 2016

Petra

Ahoj, jsem v Mexico City a v období 22. srpna – 15. září se chystám trochu cestovat. Chtěla bych vyrazit na 10-14 na Yucatán a trochu ho projet. Není tu náhodou někdo, kdo má na tohle období podobný plán? Představuju si aktivní low cost výlet. Vítám také tipy co navštívit. Pište sem nebo na [email protected]. P.

Zkušenosti čtenářů

AHOJ Petro,musím přiznat,že ti trochu závidím,já jsem takovou malou poznávací cestu po Mexiku již uskutečnila v roce2010,ale vzpomínky jsou neskutečně živé jěště dnes! My letěli z MC do Meridy, ubytko přímo na nějakém Zocalo vše na slepo jen dle Lonly Planet a vždy bez komplikací.Kolem Meridy je spousta malých památek např. Dzibilchaltun,pyramidy,cenote.My jeli i na Progreso asi kilometrove molo,kde až na jeho konci je nakladní přístav.Kousek na západ od Meridy je biosverická rezervace Celestun.Určitě bych nevynechala návštěvu Uxmalu,krásné památky,nejznámější Čarodějova pyramida. To vše se dá sjezdit místním busem z Meridy. Poté jsme vyrazili ke Karibiku s ubytováním v Tulumu.Po cestě tam se dá uskutečnit zastávka v Chichen Itza,ale je potřeba mít dostatečně čas,jelikož památka je dost rozlehlá,krásná a vlastně je to to nejdůležitější na Yucatánu.Z Tulumu už se dá cestovat kamkoliv,Cancún,Playa del Carmen anebo biosverická rezervace Sian-Kaán.Dlouhé přejezdy jsme jezdili se společností ADO,dobrá cena i komfort. Přeji Ti krásné a nezapomenutelné zážitky,vždy platí,že opatrnost je na prvním místě….snad ti moje malé info pomůže. Měj se krásně Jitka.

Peter

Ak pôjdeš z Mexico City na Yucatán tak doporučujem – zoradené podľa postupnosti – Palenque, , Merida (ideálne okruh Ruta Puuc (pozor bus iba v nedeľu) alebo aspoň samostatne Uxmal, Chichen Itza (ideálne okolo 8:00 pri otvorení – vyhneš sa davom turistov a obchodníkom), Valladolid, Cancún, Tulum + Cobá, Calakmul (a okolité lokality) a uzatvoríš okruh smerom na Escarcega. Napísal som to hlavne ako fanda mayských ruin – tak si ešte pridaj nejaké pláže okolo Cancúnu či rezervácie.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: