Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Honduras – Roatan

Katarina

Zdravim cestovatele, cestovatelky a vsechny nadsence,
uvazuju o navsteve ostrova Roatan, kdo tam byl, muzete mi prosim napsat Vase dojmy? Take jak cenove, jestli byl problem sehnat ubytko az na miste, jela bych na zacatku prosince. Dekuju 🙂

Zkušenosti čtenářů

Jarda

Ahoj, byl jsem tam v únoru. Moc pěkný ostrůvek. Ke korálové bariéře doplaveš. Nejhezčí asi kolem Sandy Bay. Doporučuji se ubytovat ve West Endu.Hezčí je sice West Bay, ale je hodně drahý – chodili jsme se tam pěšky koupat a objevili tam i celkem levnou jídelnu pro místní – chodili se tam stravovat všichni zaměstnanci těch drahých restaucí z okolí. Ubytování ve West Endú seženeš nejlevněji za 10 USD/os. My jsme měli ubytování za 7,5USD , ale dodnes si na půl myslim že to byl možná squat. Jinak cenová hladina je tam o hodně vyšší než na pevnině v Hondurasu – ceny jsou srovnatelné s Českem. Domluvíš anglicky a většinou i španělsky.

Katarina
Jarda:

Ahoj Jaro, diky moc za info. Ale zrejme nepojedu, muzu jen na prelomu listopadu a prosince a to je tam udajne období destu, které konci v unoru.Jaký si mel pocasi v tom unoru?? To je ale stejne pro me pasé, nedostanu volno v praci.

Michaela
Katarina:

Ahoj, taky přemýšlím nad tímto ostrovem, ale s rozdílem že bych tam chtěla zkusit nový život, ne jen jako dovolenou. Já zase četla, že je tam slunečno celoročně. Nevíte jak je to tam s prací? Možnost najít si něco… Jaké jsou podmínky?

jarda
Michaela:

S tím počasím na karibském pobřeží je to tak že nemůžeš spoléhat na dvě období, je jen třeba se vyhnout období hurikánů což trvá od října do půlky listopadu, pak si člověk spíše přeje aby trochu sprchlo nebo bylo aspoň pod mrakem. Já tam byl teoreticky v období dešťů, kterých je tam dle netu za rok asi pět a stopy po silnějším dešti jsme viděli hned po příjezdu, ale za těch 5 dnů co jsme tam pobyli pršelo akorát jednou přes noc. A i když únor je tam skoro nejchladnější období v roku, pod 25C tam snad nebylo ani v noci. S prací nevím jak to tam chodí,ale vegetuje tam spousta lidí s USA a Evropy, ale spíše jako investoři, že si založí bar, hospodu či potapěčskou školu. Pro většinu místních je rodným jazykem angličtina, takže se dobře uplatní ve službách pro cizince. V každém případě bych mrknul na web přímo na stránky nějakých místních hotelů apod.

Vlastik Stavinoha
jarda:

Hurikány jsou na Roatánu zcela vyjímečně na rozdíl od Martiniku, Kuby ap. Nikdo neví čím je to způsobeno, snad umístěním v krytí Honduraského zálivu. Jinak tam prší listopad až půle prosince +/- ale je tam neuvěřitelně stabilní teplota vzduchu a vody prům. 28°C !!! Najít práci není těžké, nepočítejte ale s platy jako v USA. Max 500 Kč denně když bude dobře. Plat úředníka v bance je 7.000 Kč měsíčně, řemeslník má více. Lidí co se tam chtějí živit jako číšníci a podobné nekvalif. práce je tam tisíce. Např ale soustružník se soustruhem je tam snad jeden.

ester
jarda:

my tam žijem už dva roky a vůbec není pravda to co vy tu píšete.

Iva
ester:

Dobrý den Ester,
mohla bych Vás poprosit o více informací, plánujeme s přítelem se také odstěhovat. Mohla byste mi napsat na email : [email protected]
Děkuji moc
iva

Iva:

Co takhle napsat přímo jí na e-mail uvedený u jejího jména? Stačí kliknout nebo najet kurzorem.

Pavel
Iva:

Napiste Andrejce na [email protected] a mate info z prvni ruky…

Vadim
Michaela:

Ahoj no s prací to tam bude jako všude jinde ale je tam czech village a několik trvale žijících čechů tak asi tam přiležitosti budou. Též uvažuji se tam usídlit, koupit dům a pod….

Vlastik Stavinoha
Vadim:

Dobrý den, máme dům za Czech village, budeme tam od 15.září a máme ještě pár volných pozemků. POZOR mimo bělošskou oblast Jonesville není investice úplně v bezpečí, tj. poblíž černošských vesnic Punta Gorda, Politilly, Diamond Rock (Hill), kde jsou sice pozemky levnější, ale domy jsou vykrádány. Je to stejně jako u nás, v místech kde je větší koncentrace cikánů. http://www.bay-islands.cz

Lenka
Jarda:

Ahoj, chystáme se na Roatan, mohla bych se zeptat, kde se dá levně ubytovat – nějaký kontakt?

Standa
Lenka:

Pěkné ubytování najdete v našich apartmánech Amarradero, které jsou přímo v Czech Village. Oba apartmány (Blanco i Negro) mají nádherný výhled na moře. Fotky a ceny ubytování najdete zde: http://www.amarradero.cz/ubytovani/

Marty

Odlétáme tam přesně za týden = 27.4. a vracíme se v půlce května. Tak pak napíšu více… S prací to tam dle mých informací není žádná sláva, s tím bych být tebou moc nekalkuloval.

Katarina
Marty:

Ahoj Marty, uz jste zpet z Roatanu? Povidej, jak bylo? Pocasi, ceny, celkovy dojem….Diky. Katarina

Tomek

Ahoj taky jsem už uvažoval že bych se tam přestěhoval. už jsem si našel i kontakt na Roatánu žijícího čecha, který mi pomáhá tam sehnat práci a levné ubytování.

Pohis
Tomek:

Ahoj Tomku, taky uvažujeme o Roatanu, ale bohužel tam nikoho neznáme, kdo by nám zajitil práci. Můžeš mi napsat tvůj email, rád bych se dozvěděl více informací, podmínky pobytu apod. Už jsi z vyřizváním asi dál, než my, tak by se hodila nějáká rada 🙂

Vlastik Stavinoha
Pohis:

Dobrý den, máme dům za Czech village, budeme tam od 15.září a máme ještě pár volných pozemků. POZOR mimo bělošskou oblast Jonesville není investice úplně v bezpečí, tj. poblíž černošských vesnic Punta Gorda, Politilly, Diamond Rock (Hill), kde jsou sice pozemky levnější, ale domy jsou vykrádány. Je to stejně jako u nás, v místech kde je větší koncentrace cikánů. http://www.bay-islands.cz

Lucie
Pohis:

Dobrý den, před dvěma lety jste zde psali, že se chystáte žít na Roatánu. Můžeme se prosím spojit? (lucka.burda(zavináč)gmail.com)? Bylo by možné si s Vámi napsat o případném úspěchu či neúspěchu a o Vašich zkušenostech? Děkuji mnohokrát

Martin
Lucie:

Spojte se pres facebook, to je asi nejjednodušší, odpovidaji celkem rychle. https://www.facebook.com/ROATAN.cz/

lucka

Já teď ulovila tuhle letenkovou akci http://www.levneletenky.org/american-airlines-karibik-levne-letenky-roatan-12947-kc

V listopadu letíme z Mnichova. Se nemůžem dočkat jak malé děcka 🙂

Katarina
lucka:

Zdravim Te Lucko, ta cena je fantasticka, o litr drazsi jsem nasla z Vidne, coz by pro me bylo lepsi, jsem z jizni Moravy. Muzu se zeptat, na jak dlouho letite, ubytko budete shanet az na miste nebo s predstihem pres net? A Esta dokument je potreba jit mít pri koupi letenky, nebo si ho muzu bez problemu vyridit az po zakoupeni letenky s tranzitem pres USA?? Dekuju velmi za info. Katt.

Karel
Katarina:

Katarino, estu si radid jako prvni, bez ni do usa nemuzes. Je to ale jen formalita. Z Evropy letis do usa cca 12 hodin (zalezi na tom odkud). Pak z Atlanty nebou Houstonu uz jen neco malo pres 3 hodiny. V usa ale musis kazdopadne prespat (hotelovy pokoj pro dva u letiste cca za 80 USD). Ubytovani je na Roatanu dostatek. Zalezi na tvych moznostech. Pripadne napis Andrejce na [email protected] , poradi ti.

Vlastik Stavinoha
lucka:

Dobrý den, máme dům za Czech village, budeme tam od 15.září a máme ještě pár volných pozemků. POZOR mimo bělošskou oblast Jonesville není investice úplně v bezpečí, tj. poblíž černošských vesnic Punta Gorda, Politilly, Diamond Rock (Hill), kde jsou sice pozemky levnější, ale domy jsou vykrádány. Je to stejně jako u nás, v místech kde je větší koncentrace cikánů. Ubytování lze slušně sehnat na west bay a west end, sandy bay. mrkněte na:
http://www.bay-islands.cz

Kubajs

Zdarec lidi,zrovna Roatan je můj sen,vyzkoušet si žít v takovém,,ráji“?.Už delší dobu o tom přemýšlim,že odjedu pryč,někam kde je po celý rok teplo a nou stress.Začínam nesnášet zimy…..Největší problém pro mě je domluvit se aj.,mám jenom základy ze zš.Bavilo by mě dělat po hotelých,něco jako ůdržba atd.Mám zkušenosti s klimatizací,vzt. Asi to vypadá moc jednoduše,sbalit se a odcestovat pryč a nějakou takovou práci si najít…..at žijou sny…které se vyplní.

juraj

caf.. len by som chcel podotknut, ze honduras nie je az taaky raj na zemi… je to jedna z najnebezpecnejsich krajin… sam by som sa siel pozriet, ale asi len na tyzden maximalne… vela stastia prajem…

Vlastik Stavinoha
juraj:

Juraj, to není pravda. Žiji tam 5 let a mimo drobných krádeží je Roatan bezpečný, resp. tam kde je civilizace. Pokud si někdo koupí „levný“ pozemek poblíž černošských vesnic, stane se pochopitelně středem zájmu. Poblíž bílých ale nebezpečí nehrozí, tj Jonesville…Jinak pevnina je nebezpečná pro ty co se zapletou s drogami, ale to je tam všude. Čau

ester
juraj:

ale honduras není roatan. na roatánu to není jako na hondurasu. tože je to ostrov, který patří k hondurasu neznamená, že to tam je stejný ne není žiju tam už přes 2 roky

Klara
ester:

Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat na pár informací ohledně života na Roatanu? Chtěla bych se zeptat, jaká je tam životní uroven. Četla jsem, že cenově je srovnatelný s ČR ale prumerny plat je dost nizky, coz me trochu znepokojuje. Dále by mě zajímalo, zda je možné najít nějakou office práci nebo je to vše směřováno spíše na hospitality apod. Poslední věc, zda se člověk uplatní, pokud má pouze angličtinu nebo je nutné mít i španělský jazyk. Mnohokrát děkuji za odpověď a omlouvám se za mé všetečné otázky.

Standa

Na Roatanu jsem byl v lednu. Tak se mi tam zalíbilo, že jsem si hned koupil pozemek v Czech Village, a chystám se tam stavět.
Nebezpečná země? Tak takový pocit z Roatanu rozhodně nemám. Funguje tam česká vesnice, a není to tam nebezpečnější než u nás. Je to rozvíjející se turistický ostrov, na západě plný resortů s turisty, na východě s českou vesnicí a liduprázdnými plážemi.
Déšť? Byl jsem tam v nejchladnějším období roku,krátký deštík tam byl často (ve dne i v noci). Ale v tom vedru to je příjemné osvěžení, nikoliv nějaké negativum. V teplejším období roku musí být takový deštík úplným požehnáním.
Ubytovat se můžete také přímo v Czech Village, v českém prostředí, kde vám všichni ve všem rádi poradí. Ubytovací kapacity, které se naplno rozjedou asi od ledna 2014, si můžete rezervovat:
zde: http://www.roatan.cz/
nebo zde: http://www.amarradero.cz/

Standa:

Tak to musí být super… cestovat na druhou stranu zeměkoule za exotikou a pak trávit dovolenou mezi čecháčky. Tak hlavně aby tam čepovali gambáč a chytila se tam TV Hovn@

Koltoj

Tak nikdo tě nezve. Nic jsi nepochopil a je dobře, že nepřijedes
.

Jana

Rozesmál si mě. Děkuju.

poplis

nevite nekdo na kolik vyjde cesta-trajekt z pevniny hondurasu?
dekuji predem

Jirka Cerny

Ahoj všem.
Myslím si že stojí za to se tam podívat a udělat si vlastní názor. Každý si najde podle vlastních představ co mu vyhovuje. Více turisticky exponované pláže západu ostrova, nebo přírodní téměř prázdné písečné pláže na východě. V současnosti se dají koupit letenky z Mnichova v ceně kolem 13.000 CZK přes http://www.pelikan.cz
Kdo nevěří, ať tam běží 🙂 Jirka

Martin Pecina

Ahoj,na Roatan letim v unoru.O potapeni a ostrove jsem toho cetl hodne, ale poradi mi nekdo jak se da na Roatanu rybarit? Predem diky za informace.

Jakub

Zdravim vsechny, chceme jet s manzelkou a rocnim miminem pristi rok unor-brezen nekam kde je teplo. Poradili byste nam, kam jet? Uz jsem z toho hledani zoufali, ale tu teplou dovcu opravdu potrebujeme, uz jsme druhym rokem v norsku a mrzneme… 🙂

Roatan se nam zalibil, ale s miminkem?

em

Ahoj, chteli bychom s pritelem odletet na Roatan a tam nekde pobliz Czech village koupit pozemek..nevite nekdo kde sehnat info o prodeji pozemku na Roatanu?

em:

Ahoj, muzete to zkusit tady:

http://www.ostrov-roatan.cz/pozemky/

Majitele jsou ochotni a urcite to stoji za obhlednuti.

Ladislav Novák

Přemíšlím že zbalím kufry,Morava je krasná ale je to tu horší a horší.Jsem truhlář,3roky se železem,5 let stavebnictvy.Prosim zakolik se da zehnat pozemek1000m2.Info o práci a pozemku na [email protected] Držím palce pane Černý,dobrý nápat.

Jindřiška
Ladislav Novák:

28.4.2015 – 20.5.2015 odlétáme na Roatán. Budeme ve West Endu a West Bay. Letí někdo ve stejném období – ozvěte se. Dík.

ing.Zelinka
Jindřiška:

Paní (slečno) Jindřiško, na ostrově stavím dům,vrátil jsem se minulý týden a vracím se přibližně v termínu jako Vy.Letenku ještě nemám. Ve West Endu jsem bydlel několikrát,mohu Vám dát nějaké informace.

Pěkný den

Ing.Zelinka

tel : 602361494

Olina

Někdo na ROATÁN ve druhé pol. října na cca 14 dní? Chtěla bych prozkoumat ostrov, možnosti příp. pracovního uplatnění a pozemky ke koupi. Najde se někdo se stejným zájmem?

Lukas

Vánoce 2014, koho tam potkám?

Michal

Hledám lidičky, které zaujal tento ostrov a uvažují o výstavbě domu. Společný postup-koupě většího pozemku a společná výstavba. Lze ušetřit mnoho nákladů a to v desítkách procent proti výstavbě individuální.

Lukas
Michal:

Zajímavá myšlenka, v které části si to představuješ?

josef dvorak
Lukas:

no neumim si predstavit jakoukoli vystavbu bez podpory Jirky

Ing.Ivan Zelinka
Michal:

Pane Michal, na ostrově mám dům před dokončením,vrátil jsem se minulý týden.Mohu Vám dá několik rad a osobních poznání,pokud máte zájem.

Ing.Źelinka
Tel : 602361494

Lenka

Na ostrov se chystáme v únoru, chceme ho s manželem poznat a vážně uvažujeme o koupi pozemku.Společný postup výstavby, popisující výše M.není špatný nápad. Finančně by to opravdu pomohlo oběma stranám.

Ing.Ivan Zelinka
Lenka:

Paní Lenko, na ostrově mám dům,vrátil jsem se minulý týden.Pokud máte zájem,mohu Vám objektivně dát několik dobrých rad,jak se vyhnout komplikacím,pokud máte skutečně zájem na ostrově něco stavět.

Ing.Zelinka

David
Ing.Ivan Zelinka:

Dobrý den.Pane Zelinka můžete dát nějaké info na mail [email protected].Děkuji

Jana M.
Ing.Ivan Zelinka:

Zdravim vsechny kdo uz treba bydli, maji dum nebo nemovitosti prip. trvalejsi bydleni na Roatanu, budu take moc rada za podrobnejsi informace, nevim zda lepe jen zakoupit pozemek nebo vse komplet i s vystavbou, jste nekdo take s malymi detmi? Diky moc, at se dari vsem, Jana: [email protected]

Jana

Ahoj,prosim,mate nekdo zkusenost s pujcenim skutru na Roatanu? Jaka je cana atd? Diky moc 🙂

Jirka
Jana:

Ahoj Jano, ceny skutru se pohybuji kolem 10 – 20 dolarů na den. Pokud planujes projet ostrov, doporucoval bych spise auto, nejlepe 4×4. Aktualni cena 2015 v půjcovne CONO vedle letiste 35 USD/den

Jana

Ahoj, s přítelem plánujeme cestu na Roatan koncem září 2015. Chceme se tam porozhlédnout a zkusit podnikat, pokud se nám tam bude líbit, rádi bychom tam zůstali, koupili si pozemek a postavili bydlení. Jestli se k nám chce někdo přidat, vyměnit zkušenosti, rady, cokoliv, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu. [email protected]

paolo

Dobry den p.Zelinka chtel jsem se zeptat na ceny pozemku na |Roatanu za m.Chteli by jsme se prvně podivat na 14 dni na dovolenou a pak se uvidi co dal,prosim poradte odkud je nejlepe letet a kde se nejlepe ubytovat ? Mluvime jenom Italsky dobře Španielsky trochu nebude stim problem myslim komunikace na ostrově.Děkuji za odpověd komukoliv.

Radek

Dobrý den, chtěl bych se prosim vás ,zeptat kolik se pohybují ceny pozemků na Roatanu popřípadě kolik vyjde výstavba domu. ??A jestli je reálne si tam najít práci a fungovat.Přemýšlím ze vše prodám a pryč odsuď stačilo ..Jestli mužů nějaké info kdo už ví co a jak…tak Prosím na email [email protected]

Karel Sasín
Radek:

Dobrý den.
Aktuální nabídka zbývajících pozemků je tady: http://www.roatan.cz/ostrov-roatan/pozemky-a-domy

pepe

Zdravím,
na Roatan jedu koncem září, popř. chci koupit pozemek.
Jsem sám, nechce se někdo přidat ??
Prosím na mail: [email protected]

Jozef HOKINKA

Mám stavební firmu na dřevostavby. Montáž stavby jednodu-chý způsob montáže. Je to panelový systém výstavby. Když je udělaná základová deska, 4 lidi tuto dřevostavbu o 100-120 m2 sešroubují zhruba za jeden den. Jedná se o výstavbu, kde všechno je prováděno ručně bez těžké mechanizace a pouze ručním elektrickým nářadím (MAKITA Aku šroubováky). Kdo chce v DR žít natrvalo a chtěl by si postavit přízemní bungalov, hledám lidi s kterýma by jsme postavili malou vesničku, kde by se nám dobře žilo. Shlédněte naše http://www.hokinka.cz (video) rozkliknout, kde uvidíte kompletní stavbu přízemního bungalovu a je každému jasné, že to jde lehce postavit.
Tuto výstavbu domů jsem nazval POSTAV DŮM SÁM – a pokud chcete vytvořit malou dědinku v Karibiku můžou se přihlásit zájemci – vhodné pro řemeslníky, truhláře, tesaře atd. Budu se těšit vaše e-maily, případné připomínky a návrhy k tomuto projektu POSTAV DŮM SÁM V KARIBIKU. Přeji pěkný den. S pozdravem Jozef.
02. 08. 2015, 17:02:54

Roatan - videotrasy

Ahoj všem, natočili jsme vám videotrasy na roatanu, můžete si třeba prohlédnout 16. nejhezčí pláž světa podle tripadvisoru – west bay beach. Dašlí videotrasy z hondurasu najdete zde: http://www.livetouring.com/cs/country/honduras

Iva

Ahoj,
mohla bych poprosit někoho, kdo žije a koupil si na Roatanu pozemek/baráček..Vím, že je tam krásně, teplo, proto bychom chtěli s přítelem taky někam vycestovat a možná se i usatdit 🙂 Koupit si tam něco, je jednoduché, ale to ostatní mě zajím. po stránce žití – platí se tam nějaká daň za nemovitost,  práce se tam dá najít lehce-nebo čím se tam dá živit? Dítě – je tam nějaká škola?
Díky za jakéholiv info, postřehy atd.. 🙂
[email protected]

Karel Sasín
Iva:

Napiste sve konkretni dotazy Andrejce na [email protected] kvalitou vzdelani pro dite z Evropy je to u nasbohuzel horsi. Uroven skolstvi je nizka, naprosto se nevyrovna ČR. :-(Prace k dispozici je, nyni napriklad hledame sikovneho remeslnika.

Jan
Karel Sasín:

V případě zájmu o výstavbu, nebo pronájem domu na ostrově Roatán doporučuji navštívit http://www.roatanresort.cz/

Peter
Kristus

pdmlynek potrebuje penize. Pry ho vyhodili z advokatni komory protoze uplacel policajty 5 dolarovymi bankovkami.

Tomáš Marný

Nevýhoda Czech village je v podstatě žádná mpožnost koupání a vysoká cena.

Frankie
Tomáš Marný:

Mně osobně se místo umístění Czech village nelíbí. Není to hezké místo ve srovnání s jinými částmi Roatánu. V části vesnice, kde je většina domů (vjezdy č. 1, č. 2 a č. 3 do areálu) nelze pozorovat západy slunce, které jsou naoppak na druhé straně za kopcem, tu možnost má jen pár lidí. Za ploty mnohdy štěkající a hlídající psi jako někde u nás na vesnici. Nefunguje-li restaurace v přístavu dole pod kopcem (provozovatel se jí údáajně zbavuje), jsou zde omezené možnosti stravování – místo je dost odlehlé a vzdálené od míst, kde to na ostrově skutečně žije a kde je podle mě nejkrásněji (oblast West Bay a West End). Kdo chce ale mít klid, ten si tu jistě odpočine. Moře není hned u nosu a není zdaleka tak hezké jako na zmíněném SZ, kde jsou korálové útesy. Určitě mne někdo doplní, byl jsem v daném místě na skok v rámci zapůjčení auta a podrobné prohlídky celého ostrova v lednu 2020.

Jana

Mam otazku, chceme na Roatan, no je ted povinnost byt očkovani k vstupu do USA…kam se da letet inač? nevi nekdo? mne to porad hleda prs USA a jsem laik.Dekuji za radu

Roatan
Jana:

Napište na http://www.realityroatan.cz. Tam v blogu jsem dohledala všechno

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: