Spolucestování kamkoliv

Zahraniční výlety 2015 – vyberte a přidejte se :-)

Michal

Ahoj, pro rok 2015 mám cca v plánu následující zahraniční výlety. Všechno se možná nepodaří, ale třeba jo 🙂
– Maroko (letadlem, 5-7 dní, ubytko co se namane, jaro/podzim)
– Tenerife (letadlem + půjčit auto, 7 dní, ubytko airbnb, jaro/podzim)
– Norsko (autem se zastávkama v Německu, Dánsku a pak trajektem, ubytko stan v kempech, 12-14 dní, léto)
– Makedonie, Albánie (letadlem, 7 dní, ubytko co se namane, jaro/léto/podzim)
– Thajsko (letadlem, 14 dní, příští zima)
– Další potenciální cíle, nad kterýma občas uvažuju jsou Irsko a Skotsko, ale to se asi do letoška nevejde..

Z ČR výletů co mě tak napadá.. (vše autem, lokálně pak třeba veřejnou dopravou)
– Kutná Hora a okolí (víkend, únor-duben)
– Krkonoše (2-4 dny, léto)
– možná road trip v rámci Vysočiny a Středních Čech (5-7 dní)
– zbytek pak víkendovky co mě momentálně napadnou 🙂

Všechno do čeho se pouštím se snažím dělat s ohledem na cenu, tzn. letenky v obdobích, kdy jsou nejlevnější, ubytko aby se člověk vyspal v rámci možností v čistým, ale ne zbytečně připlácet za komfort. Každopádně nešetřím vždy za každou cenu, pořád chci aby to cestování bylo příjemný.. 🙂

Je mi 30 let, na některý výlety beru přítelkyni, na některý jezdím s jedním nebo více kamarády. Snažíme se o pestrý program, ale zase jen do té míry, aby člověk furt někam nechvátal.. Občas zdolat nějakej kopeček, poznat jak žijou místní v okrajových oblastech, ale samozřejmě taky zavítáme do města a dáme v klidu pivko 🙂

Jestli někoho nějaký trip zaujal tak dejte vědět. Případně přiblížím.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Ahoj, to zní dobře, na něco bych se přidal, něco bych chtěl spáchat na jaře – nejlíp mi zní asi to Maroko.

Písni mi kdyžtak na mejl [email protected] – zajímaly by mě podrobnosti co tak plánuješ

Martin

Michal
Martin:

Tím Marokem asi začnu, viděl bych to v průběhu března, průměrný teploty přes den bývaj nad 20st. Popravdě zatím jsem jen zběžně kroužil po mapě a asi i záleží kam doletíme. Přes lowcosty se dá za 2500,- zpáteční s 1 přestupem, ale existují různé kombinace výchozích (ČR a blízká letiště za hranicema) a cílových (marockých) letišť.

Každopádně obecně bych rád viděl Marrakesh, dal nějaký výlet v kopcích Atlasu. Původně jsem chtěl zdolat Džabal Toubkal, ale v březnu to je asi docela odvážná výprava, je to čtyřtisícovka a bude tam určitě sníh a takovej ortodoxní horal nejsem. Takže spíš něco menšího. Možná zajet do Merzougy na duny a zkusit i nějaký zapadlý městečka. Přesný plán zatím nemám a ono v takový zemi to vlastně ani uplně domyslet nejde 🙂 Každopádně přijímám jakékoliv návrhy na místa k navštívení.

Michal R2

ahoj

Ta Makedonie/Albánie by mne zajímala :-).

Michal

Michal
Michal R2:

Tady ještě nemám plán vůbec. Teď řeším spíš to Maroko 🙂 Předběžně to ale vidím na týden ve druhé půlce května. Průměrný teploty přes den cca 24st. Ještě mi dobíhá Wizzair DC v původních podmínkách (až 9 spolucestujících se slevou) a s ním s 1 přestupem z Katovic do Skopje jde zpáteční letenka od 2.000 Kč. Opět se nebráním nějakým návrhům plánu 🙂

Veronika

Ahoj, mě zajímá to Norsko. Až budeš mít nějaký plán, tak napiš. Jinak Makedonii a Albánii doporučuju. Spousta pěkných míst a milí lidé.

Míša

Ahoj,

taky by se mi zamlouvala Makedonie/Albánie. Květen ideální 🙂 Tak jestli pak budete mít nějaký plán, ozvěte se, prosím.

M.

Nela

Ahojky,

uz mas nejak na brezen naplanovany vylet do toho Maroka? Premyslim o mensim vylete a Maroko nezni spatne..
Nela

Nela

Ahojky,

uz mas nejak na brezen naplanovany vylet do toho Maroka? Premyslim o mensim vylete a Maroko nezni spatne..
Nela

Jana

KANADA – Whitehorse – Snake river

Hledáme 6. souputníka na cestu do Yukonu – SNAKE RIVER na lodi – 3 týdny v červenci (27. 6. – 19. 7.) – pište na mail [email protected]

Iveta

Ahojky, me by zajimalo to Maroko, Albanie a Makedonie. Idealne konec dubna a nebo behem kvetna. Diky za info.

Luboš 25 let

Čau, až budeš vědět něco víc o Norsku, tak mi dej taky prosím tě vědět. Čau

Petra

Ahoj, já bych se přidala do Norska, Albanie a Makedonie. Do Maroka už mám letenku na začátek května. Těším se na info. Petra (Praha)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: