Spolucestování kamkoliv

Za krásným trekem kamkoliv na 14dní, přelom prosince a ledna 2016

Jana

Ahoj cestovatelé,
Poradí mi někdo středně náročný trek, cca 100km, na max. 8dní. Destinace nerozhoduje, ale nesmí tam být moc velká zima. Určitě chci cestovat low-cost, s batohem, v plné polní, jsem otevřená couchsurfingu a v každé zemi mě spíše zajímají hezké delší treky, nepotřebuji navštívit města a už vůbec ne ta hlavní…láká mě spíše krásná klidná příroda….
Pokud někdo plánuje nestrávit vánoční a novoroční svátky doma u televize s talířem cukroví, ale raději by vyjel za krásnou přírodou, budu ráda, když se přidá. Plánuji odlet po 26.12. a návrat do 10.1.2016…přemýšlím o destinacích jako je Korsika, Srí Lanka, Malaysia, Filipíny, Madagaskar…Ráda bych tam podnikla nějaký vícedenní „osvědčený“ trek. Na doporučení jsem se inspirovala trekem G20 na Korsice, ale mám trochu strach z jeho délky, příroda a obtížnost naprosto vyhovuje.
Mail: [email protected]
Díky Jana (30)

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, na GR20 v zimě zapomeň, tam je v horách zima a sníh a je to jen pro velmi zkušené (některé úseky jsou náročné i bez sněhu):
http://corsica.forhikers.com/gr20
Na Srí Lance je problém najít i jen 1-denní výlet v krásné původní přírodě a ještě je povinné ve všech NP kromě Horton Plains chodit s průvodcem. Chodit na delší trek by se tam dalo leda přes vesnice po vedlejších silnicích.
Další vyjmenované destinace osobně neznám, ale troufám si tvrdit, že najít to, co hledáš, bude velmi obtížné jako skoro všude v tropech kromě And.
Taky mám při mých dlouhých cestách nejraději středně náročné treky na 3, 5 i více dní v krásné divoké přírodě a můžu doporučit Nový Zéland (kde jsem takových prošel téměř 20), Nepál (třeba okruh Ghorepani-Ghandruk, jinak v lednu výše v horách je celkem zima, hlavně v noci: https://en.wikipedia.org/wiki/Namche_Bazaar#Climate) nebo Andy od Ushuaii po Kolumbii + Roraimu ve Venezuele (v naší zimě ale nedoporučuju Peru, které je jinak na takové treky 1 z nejlepších). Vhodné oblasti na takový trek jsou teda dost daleko na krátkou cestu a ještě navíc jsou v tomto termínu velmi drahé letenky. V létě je možností mnohem více.

Lada

Ahoj, teď jsem napsal taky příspěvek, že chci přes svátky na Kanáry na La Gomeru na 10-14 dní.
I jiná destinace by byla možná, ale jak už napsal Libor, tak ty vyjmenované destinace na 14 dní v zimě nejsou vhodné. Ještě by šlo Maroko, ale tam už jsem přes svátky jednou byl. A ono ani ty kanáry nejsou ideální, protože ty jsou úžasný v květnu když to kvete.
No kdyby tě Jano něco napadlo tak napiš, já ještě prozkoumám ty kanáry.
Láďa (39)
[email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: