Spolucestování kamkoliv

Přátelství spojené zájmy o některé země východu, severu (i západu), nadšením pro cestování vlakem a pěší výlety či vandry na sever od Prahy.

Jirka poutník

Rád bych poznal spřízněnou duši, kamaráda, pohodového člověka středního věku pro přátelství propojené podobnými zájmy o některé země světa na severu, východě i západě, též s podobným nadšením pro cestování vlakem, pěší výlety a pro starosvětský poutnický a poklidný způsob cestování. Jsem 46letý chlapík z Prahy s klidnou a dobrosrdečnou povahou, od dětství mám v srdci hlavně Asii (Tibet, Himálaje, Indie, Mongolsko a Sibiř, Japonsko a Korea) kam se mi podařilo v 90.letech hodně cestovat. Mám také moc rád Balkán (od Maďarska až po Turecko), Kavkaz a Írán. Na severu mám hodně rád Skandinávii, Holandsko a Skotsko. A na západě mě zajímá Peru, Mexiko a Polynésie. Zdaleka ne všechno se mi poštěstilo navštívit a kdo ví jestli to vůbec vyjde, nicméně můj vytrvalý a nekonečný zájem o tyhle země a oblasti mne bude provázet až do smrti. Zajímá mne hodně věcí okolo toho – historie, současnost, politika, náboženství, tradice a zvyky, jazyky, knihy, filmy, hudba, etnografie, místní kuchyně, místní vlaková (a i jiná) doprava atd. Kdyby se tu našel někdo velmi podobně postižený, vřele ho uvítám, takových starých nadšenců a bláznů se tu moc nevyskytuje. Můžem navštěvovat akce okolo těch zemí v Praze, zajít na etnické jídlo, na pivko, podnikat procházky, vyrazit vlakem a pěšky na výlety či vandry (hlavně na sever od Prahy) a když bude dobrá konstelace času a peněz, tak vyrazit po kolejích (ale nejen po nich) za hranice směr sever, východ, kdo ví co se ještě může v životě podařit. Více už po emailu. Přeji všem hodně štěstí, zdar na cestách, pohodu a klid v životě. Jirka.
Můj email : [email protected]

Zkušenosti čtenářů

Ondra poutnik

Ahoj Jirko,
kdyby byl na jare napr. sraz poutniku, tak bych rad prisel.
Ondra 46, Liberec

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: