Spolucestování Evropa

ISLAND (červen – září 2015, možná dýl) – hledá se SPOLUCESTOVATEL(KA), klidně více

Honza

Ahojda, hledá se spolucestovatel (nebo ideálně spolucestovatelka) dobrodružné povahy, která/ý by jel(a) se mnou na Island vlastním autem (jedno mám) na cca 3-4 měsíce (odjezd začátkem června – návrat, až nás to přestane bavit – očekávám půlku září, kdy se nejspíš začne kazit počasí), možná i na dýl (upřímně bych si rád na ostrově našel práci a zůstal přes zimu – vysoké výdělky a polární záře jsou více než lákavé). A na přesrok můžeme pokračovat třeba na Aljašce nebo kdekoli jinde 🙂

Jmenuji se Honza, je mi 29 let, s cestováním mám již řadu zkušeností, stejně jako horolezectvím a prací v zahraničí, jsem svobodný a bez závazků (i když nějaký milý závazek bych uvítal s otevřenou náručí, protože mám potřebu ve svém životě sdílet a někomu věnovat společnou radost ze života a z cestování), miluji hory, ledovce, přírodu obecně, trekování, objevování míst, kam by normální turista nezavítal (s tím souvisí asi poznávání místní kultury a dané země trochu jinak, než jak ji poznají výletníci, co přijedou na 3týdenní dovolenou), zásadně cestuji low-cost (s tím mám taky dost zkušeností), tj. spaní výlučně ve stanu, v altáncích, nebo kde se zdarma dá (při práci samozřejmě v levné ubytovně či ve stodole) a ve spacáku, v Norsku se nám osvědčili nájezdy na popelnice u supermarketů po zavírací hodině, co se nám osvědčí na Islandu zatím nemůžu říct (lov velryb to asi nebude, ale prut si beru, i když já a rybaření, to je vcelku k pokukání 🙂

Jsem trochu blázínek, ale v hlavě to mám docela v pořádku (však jsem taky vystudoval práva:), a když pominu pár mých nedostatků (nikdo nejsme dokonalý), myslím si, že jsem hodnej (a někdy i milej) kluk a nekonfliktní spolucestovatel…

Motto: Smyslem mého života není přežít nebo žít pro práci, tak jak to dělá většina lidí moderní společnosti. Já si chci život pořádně užít, a využít toho, co moderní svět nabízí (a že toho není málo). Styl, kterým žiju (sezónní práce zpravidla v zimě, kdy za co nejmíň času vydělám co nejvíc peněz, abych mohl po zbytek roku cestovat a užívat si, mě zatím naplňuje a nic mi nechybí (až na můj protějšek, který by sdílel tento styl života společně se mnou), a tak chci ještě chvíli pokračovat po této cestě, letos právě na Islandu:)

Zkušenosti čtenářů

Petra

Ahoj Honzo, to mě zajímá. Hrozně ráda bych opět někam vypadla a raději bych jela ve více lidech, sama už jsem párkrát jela (Anglie, Španělsko, USA) ale s parťákama by to bylo asi lepší! Poslední dobou čtu všude o Islandu tak mě to docela začalo zajímat, jelikož jsem chtěla na NZ ale bohužel nedostala víza.
Ozvi se mi kdyžtak prosím na e-mail [email protected]

Lenka

Ahoj, ešte hľadáš? 🙂 [email protected]

Tereza

Ahoj Honzo! Nemam v planu s tebou jet na Island, presto me neco zaujalo z tveho psani (Norsko, popelnice). Muzes se mi ozvat na tenhle mail: [email protected] ? Budu moc rada, diky!

Islandˇačka

Ahoj, mám reálný zájem se letos přidat na Island, ozvi se.

Adéla

Ahoj Honzo, ozvi se mi, prosím, na mail, [email protected] 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: