Spolucestování Amerika

Peru – prales zima 2014-15

Vratislav Hruby

Pokud se chcete podívat do primárního pralesa v Peru, tak Vás tam mohu vzít. Mám kus od Iquitos v jedné vesnici domek – moc pěkné místo a opět se tam chystám asi v listopadu, nebo tak nějak (mám rád období dešťů). Už jsem tam strávil dohromady rok a tak se tam celkem vyznám, což ušetří spoustu peněz 🙂

Zkušenosti čtenářů

Tereza

Ahoj Vráťo, to zní skvěle. Chtěla bych na zimu odjet do Jižní Ameriky, ale ještě nevím, kde začnu a kam pak budu pokračovat. Zatím sháním parťáky, letenku, informace atd. Každopádně do Peru chci jet určitě, takže pokud bysme se shodli na nějakém termínu, ráda bych to místo navštívila. Budu ráda, když napíšeš. díky Tereza

Vratislav
Tereza:

Ahoj
já počítám že se tam přesunu asi koncem roku a podle víza zůstanu asi 3 měsíce až půl roku. Během té doby Vás můžu vyzvednout v Iquitos (pokud by to nebyla Vaše první destinace kam bychom jeli spolu). Je to pak do vsi jeden den prima cesty. udělal jsem kdysi web: http://www.amazoniajerusalem.org
tam jsou fotky a mapa… . Tak až to nějak naplánuješ tak mi dej vědět jak dlouho byste chtěli v džungli skotačit a co vás zajímá… . Z vesnice bychom pak už mohli jet malou loďkou a kanoema proti proudu kde už nikdo nežije. Terén se zvedá asi 20m a prales je jako z TV filmu. Březen Duben vrcholí deště, ale zase je dost vody v řekách a snadno se po nich jezdí ( a neprší furt) 🙂
Jelikož se neživím jako průvodce ukáži Vám to tam zadarmo. Jen si zaplatíte dopravu jídlo a pak normálně indiánům za služby. Třeba 10sol za noc…(pro nás je to skoro nic, pro ně aspoň něco) a nakonec si od nich koupíte šperky co dělají.
A já Vás pak zase můžu doprovodit do Iquitos na letiště….

Tereza
Vratislav:

Ahoj, díky moc za rychlou a milou odpověď! Koukla jsem na ty stránky a vypadá to krásně. Chtěla bych vyrazit už v listopadu, tak budu počítat s tím, že od konce roku tam budeš a včas se ti ozvu, až budu mít víc jasno. Moc se těším.

Jana
Tereza:

Ahoj Terezo,

ráda bych v říjnu odjela do Peru, ideálně do hor,ale nechci sama – pokud by ti to termínově vyhovovalo, nechceš se domluvit alespon na část cesty?
Jana, 28

Terka
Tereza:

Ahoj Terko, mas uz nejaky program sve cesty? Budu v unoru v Peru. Muzeme cestu treba nejak spojit, budu cestovat sama, takze budu rada za cokoliv.

A Vrato, jak uz jsi psal k me zprave „Jedes v unoru do Peru“ diky za info. Moc rada bych se setkala a stravila par dni v pralese.

Inyanga

Ahojky,
Rada bych na Vanocni svatky nekam vyjela a jeste nevim kam…na asi 16 dni od 20.12..ale kdo vi…napiste mi ….

Vratislav

Myslím, že 16 dní je na Peru málo. Tím myslím, že první týden je aklimatizace, druhý už je OK a je na čase se vracet 🙂

Vratislav Hrubý

Aktualizace – V Iquitos či v okolí budu až koncem ledna 2015.
14. ledna letím přes Lisabon do Bogoty. Z Bogoty pak přes Leticii a po Amazonce do Peru do Iquitos

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: