Spolucestování Amerika

Bolívie a okolí 2016

Karel

Někdy v období 11/2015 až 3/2016 chci jet na 4 až 8 týdnů. Konkrétní plán se bude odvíjet od ceny, destinace a podmínek letenky, nicméně hlavním a cílovým programem bude právě vysokohorská část Bolivie s návštěvou příslušných unikátních věcí, zejména těch nejvýše položených a pak od všeho něco, včetně pralesa, Pacifiku, slamů, nořby, kořby, místních pochutin, sopečných výbuchů atd. atd. Nerad bych jel zase sám a tak shánim spolucestovatele/ku už ted (nejen na samotnou cestu, ale i na její přípravy, protože plánovat to samotného mě nebaví a výměna informací se též hodí). Karel

Zkušenosti čtenářů

Petr

Ahoj Karle, rozmysli si ten termín cesty, sezona je v Bolívii od května do srpna, kdy svítí slunce a neprší. Jinak hodně štěstí, v Bolívii jsem byl a je super!

dusan

Zdravim,

do Bolivie by som sa rad pozrel aj ja. Planujem niekedy koncom Jari 2016 do tych 90 dni bez viz.Jedna z variant je ze si tam zozeniem bike a budem chodit na nom. Alebo teda peso. Blizsie predstavy zatial mam iba La Paz a Titicaca.

Karel

Petře, termín mám jasnej, protože v létě mám tady práci a v zimě je tady zima. 🙂
Jinak v Bolivii to snad velmi záleží na konkrétním regionu? Mimo jiné chci navštívit ty solný pláně a dát tam nějako šestku zadarmo a tam dle mně neprší v podstatě nikdy?
Jinak obodobí sucha je samozřejmě nejlepší, ale občas si člověk musí cestování zpestřit – například sněhovou bouří s pul metrem mokrého sněhu v tom městečku 5100 metrů v Peru, které hodlám určitě navštívit. 🙂

Libor
Karel:

To si pleteš s Atacamou, ale ta není v Bolívii. Prší tam a na horách v tu dobu sněží, Salar de Uyuni bývá trochu pod vodou, ale není to zas tak moc:
http://en.wikipedia.org/wiki/Uyuni#Climate
Spíš než déšť by mi vadily časté mraky a horší sjízdnost cest.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: