Severní Evropa

Island 2015

Míša

Zdravím,

vím, že je to dost v předstihu, ale po Novém roce bychom se chtěli začít dívat na letenky, takže by bylo fajn do té doby poznat nějaké spolucestovatele.
Takže, pokud si plánujete autem projet Island, někdy v srpnu/září 2015, cca 2-3 týdny, ozvěte se. Zatím jsme dva 😉

Zkušenosti čtenářů

Adam

Ahoj Míšo,
s přítelkyní (oba 28 let) plánujeme také na léto 2015 dovolenou na Islandu. Nějaké treky, poznávání apod. Jelikož jsme dva viděl jsem to spíše na turisticko-poznávací zájezd s CK, ale pokud by bylo více lidí mohlo by to být na vlastní pěst zajímavější. Když tak se ozvi, Adam.

Vlasta

Ahoj, rovněž jako Adam plánuji s přítelkyní (28,25 let) dovču na Islandu během července a srpna 2015 na cca 14 dní. Taky bych chtěl projet Island autem, takže kdyby se podařilo společně domluvit na nákladech na auto a itineráři cesty bylo by to super. Čím víc spolucestovatelů tím líp 🙂

Julie
Vlasta:

čauky 🙂 už máte nějaké parťáky na Vaši cestu na Island? Plánujete si půjčit auto?

Míša

Vytvořili jsme na fb skupinu Island 2015
https://www.facebook.com/groups/723904470997186/

Kde se chceme domlouvat na podrobnostech. Kdo má zájem, ať se přidá 😉

martinfoto

Pokud se chcete inspirovat, co je tam k vidění, tak třeba u mě na webu
martinfoto-pardubice.webnode.cz/fotogalerie/iceland-island/

Michal

Ahoj já bych taky rád navštívil Island,teď jsem narazil na letenky za dobrou cenu.Je to ale termín 2.-16.5.Nemám fb a jsem sám.

Ester
Michal:

Ahoj Michale, my jedeme s kamoskou na Island od 1. do 10. kvetna, chtel by ses o tom pobavit? Budeme si pujcovat auto, abychom se dostaly i do vnitrozemi. Kdyztak mi napis na mail [email protected]

sismen

my plánujeme v půlce červa do prvního týdnu v červenci.Rádi se s někým klidně svezem nebo domluvíme.Zatím plánujem trajektem tam a letadlem zpět.Teď byly v akci super letenky, ale je moc brzo

Lenka

Ahoj, taky plánujeme s přítelem a pár dalšími kámoši cestu na Island. Chtěli bychom jet v průběhu června. Můžu se zeptat na vaše tipy, kdy shánět nejlevnější letenky? azair.cz/levneletenky.org, akcniletenky.com…? Díky

alex

Ahojte, chystam se navstivit tuto okouzlující zemi. Konec května nebo červen, tak týden, možná déle…nejlépe asi pronajmout auto a úbytku podle domluvy, hostel, či stanování…jsem celkem prizpusobiva 😉

Ahoj, jedu 29.5 na Island, počítám se stanováním převážně v kempech. Přidá se někdo ? 🙂

Pavel

Ahoj plánujeme cestu na Island, ideálně srpen-září 2015, letenka zpáteční do 10.000. Pokud byste o něčem věděli, nebo se plánovali přidat, napište 🙂 Havířov´a Praha. Zatím se dá sehnat zpáteční letenka za 9.000-12.000, e-mail: [email protected]

Ondřej

Ahoj, s přítelkyní letíme na Island 18. června, zpátky 27. června. Kdybychom našli další lidi, mohli bychom pronajmout auto, případně se k někomu přidali. Ale nebráníme se ani několikadenní šlapačce s krosnami na zádech, byť teda v pohodovějším tempu.

ivan

Na islandu byli známí, moc si pochvalovali.

Peťan

Občas bývají nějaké levné letenky tady levneletenkyzprahy.cz. Na Islandu jsem byl před 2 ma rokama a naprostá paráda! Určitě neprošvihněte trek v Duhových horách. Stojí to zato. Nejlepší termín je přelom květen červen. Je sice ještě zima, ale je stále počasí, minimum turistů a hlavně ještě nejsou rozvodněné toky a dostanete díky tomu úplně všude. Vraceli jsme se v půlce června a už začali najíždět autobusy s turistama. Gejzír a pár posledních vodopádů poblíž letiště mi to úplně znechutilo.

Peťan

Ještě menší oprava. Všude se v tento termín nedostanete – některé oficiální silnice se otevírají od určitého data. Je to dobré odkontrolovat. Právě silnice k Duhovým horám se právě v našem termínu otevírala. Předtím nebyla oficiálně průjezdná.

Jiří

ahoj,letím s kámošem na Island 3.června, na 12 dnů, nebudete tam někdo v tento termín, že bychom se podělili o půjčovné auta?? taky někdo prosím neporadíte, kde auto půjčit – něco fakt levného? a jakékoli rady a nápady přivítám a díky za ně 🙂 jirka

Petr

Ahoj,chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti nebo projetou cestu k Duhovým horám od jihovýchodu odbočkou z 1. na č.208, F208.V červenci tam jedeme na deset dní, skupina sedm lidí, dvě auta Suzuki Grand Vitara. Plán máme připravený na tuto cestu, ale mám trochu obavu, abychom to projeli.Nikde jsem se nedočetl o průjezdu z této strany k Duhovým horám.
Dík za každou radu,Petr

Cestopisnik.cz
Petr:

Ahoj, myslim, že je to přesně cesta, kterou jsme jeli. Cestu jsem teda moc nepopisoval, ale tady píšu něco o Duhových horách + fotky pro představu. Připravte se na pár brodů – my měli vodu tak do 30 ti cm. Jednou snad půl metru, to bylo ale až za Duhovýma horama. Měli jsme Nissan Pathfinder – podobný auto a v pohodě. Jeli jsme teda na jaře, kdy je tam míň vody. Byli jsme hodně vyjukaný, ale chce to tak neřešit. Místní to jezdí i s pohonem na 2 když je málo vody. Se 4 kolkou to projedete úplně v pohodě.

Aslema

Ahoj,uz par mesicu ziju na islande a konecne pocasi dovoli tuto krasnou zemi procestovat.Rada bych vyrazila nekdy v srpnu na cca 14dni,neplanuje nekdo to same?Hledam pohodove cestovatele,dobrodruzne povahy,co jim nezkazi naladu ani spatne pocasi.Autem,stopem,kempy…

Domka

Ahojte, nevedel by mi niekto pomoct s ubytkom v Reykjaviku okolo 31.jula 2015 ? Dakujem za odpoved

rhf

v reykjaviku v pohode cez airbnb

jyra

MÁM NAVÍC ZPÁT.LETENKU NA ISLAND 20.7.,NÁVRAT 3.8.,JE TO Z POLSKA(BUS Z PRAHY CCA 600KČ),PŘENECHÁM I ZDARMA ZA LEKCE ANGLINY,PŘÍPADNĚ PRODÁM ZA 4500KČ(NUTNO PŘEVÉST JMÉNO ZA POPLATEK)TEL.777919630

Staňa

Ahojte, byli jsme s partou na Islandu, vrátili jsme se před dvěma týdny. Pokud řešíte ubytování – doporučuju využít místní Camping Card, která stojí 105 Euro a platí pro 2 dospělé na 20 nocí, což je super cena. Pokud byste chtěli, tak nám 2 karty zbyly, na obou jsme využili 8 nocí, tak bych vám je za polovic nechal. Jinak kdybyste chtěli někdo poradit, klidně se ozvěte, ideálně emailem na [email protected]

Konankr

Zdravím, přikládám inspiraci, jak na Island, co sebou, jak si to tam užít. Jsou zde. http://www.postopach.cz/2015/08/14/island-2015-stopem/ Postupně doplňujeme celý náš pobyt na Islandu v roce 2015 na 3 týdny. Po Islandu jsme stopovali a je to super. Doporučuji.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: