HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

cestopis Sulawesi

Doporučíte nějaký cestopis z kterého bych si vysosala místa, ceny atd? Kujíí
01. 04. 2015, 19:10:58
Cau, byl jsem Tam celej unor. Co presne chces delat? Valet se na plazi, potapet se nebo trekovat v horach? Klidne mi napis mail, rad poradim...
06. 04. 2015, 08:42:54
Kristýna
Kristýna

Ahoj, chtěli bychom na Sulawesi od půlky února na 3 týdny. Z toho třeba týden být u moře, šnorcholovačka, relax. a zbytek nějaký trek, prales, sopka, místní kultura. Jak je to tam v únoru s počasím? Kde sehnat levné letenky? Poradíš co vidět?

17. 01. 2016, 15:51:19
Hanka

Ahoj, já jsem byla na Sulawesi v říjnu 2015, 3 týdny (z toho asi 10 dnu na Togeanských ostrovech) a projela jsem zhruba tuto trasu: Makasar, Rantepao (Tana Toraja), Tentena, Ampana, Togeanské ostrovy, Gorontalo, Manado, Tangkoko park. Z celého ostrova mě zaujala nevíce oblast Tana Toraja a její kulturní (pohřební) zvyklosti. Dostat se na Togeanské ostrovy je docela štreka, ale šnorchlování je pěkný. Možná se dá dobře šnorchlovat i na jihu Sulawesi. Hezké je prý i jezero Poso, tam jsem ale nebyla.

Na oblast Tana Toraja vám můžu doporučit místního průvodce Budiho, který dělá i delší treky do džungle v tropickém pralese. Najdete ho na:

http://budihuntingsulawesi.blogspot.cz/2013_12_01_archive.html, mail: budihuntingsulawesi@gmail.com

19. 01. 2016, 18:47:10

Ahoj Hani,

za pár týdnů plánuji cestu na Sulawesi a zjišťuji si nyní podrobnější info o cestě. V zásadě už v hlavě plán mám, ale spíš se chci ujistit, zda je reálný :-) Chci začít v Makassaru a postupně se přemisťovat směr na sever k vysočině Tana Toraja - Jezero Poso - NP Lore Lindu - Palu - Togiany. Dále bych se chtěla zeptat, zda-li je možné se nějako dostat z Togianů do Gorontala?????? Nebo se člověk musí vrátit na pevninu do Palu či Donggala a tam odsud pozemní cestou do Gorontala?  Děkuji moc za Tvou odpověď. Edita

05. 08. 2017, 17:40:06
rhf
rhf

z wakai do gorontalo funguje tuna tomini 2-3x tyzdne (pred rokom), a je to velka lod. male ferry nemusia mat volno (ani po telefonickej rezervacii den dopredu), alebo vobec nejdu podla schedule. chce to mat casove rezervy. miestne po togeanoch najpohodlnejsie charter boat, poskladat sa s cestovatelmi co maju podobne plany

06. 08. 2017, 10:27:03

Ještě se zeptám, jestli má smysl letět z Bali do Makassaru, když chci navštívit Tana Toraja, nebo letět z Bali rovnou např. do Donggaly či Palu a tam odsud jet na jih k Tana Toraja? Cchi ale posléze právě pokračovat na Togiany a dále do Gorontala a Pulau Bunaken, tak mi přijde nesmyslné se takhle vracet. Mohla bys mi doporučit, co je lepší? Děkuji mnohokrát! Edita

05. 08. 2017, 17:44:04
Hanka

Prosim te uz se radsi na nic neptej. Cely tvuj plan je nesmysl.

05. 08. 2017, 17:56:20
niemandos
niemandos

Zase nějaký pitomec nemá co dělat. Vůbec si toho nevšímej Edito. Hanka napsala příspěvek před 2 lety, takže sem na 99% už nechodí. Vlastně sem nechodí téměř nikdo. Jen pár jedinců, co chtěji něco poradit a pár blbců, co si z nich dělají srandu. Až na světlé vyjímky samozřejmě :).

Myslím, že na netu jsou určitě nějaké cestopisy, jak to kdo jel, takže tam najdeš určitě odpověď.

Každopádně jen pohled na mapu dává tušit, že nejlepší je letět do Makassaru a odtud se vydat do Tana Toraja. Pokud teda chceš pak pokračovat na Togiany :)

05. 08. 2017, 19:08:12
Edita

A to se člověk musí vrátit na pevninu do Palu či Donggala a tam odsud pozemní cestou do Gorontala?????  Děkuji moc za Tvou odpověď. Edita.

06. 08. 2017, 14:14:59
Danca
Danca

Byla jsem tam v Dubnu,neco muzete najit na me facebookove starnce My travel lifestyle,jsou tam i fotky . Blog je v anglictine clanky jsou kratke,daji se prelozit na internetu .Uplne jednoduche tam cestovani nebylo,hlavne kdyz nemate dost casu.Mistni aerolinky a nebo auto s ridicem byly nejlepsi volbou na dlouhe trasy.Ceny se dali dobre smlouvat.

12. 09. 2017, 00:00:17
Ales
Ales

Lepsi je urcite letet do Makasaru. Odtud Tana Toraja, Tentena Ampana, Togiany a pak teprve do Gorontala. Tam mimochodem zacal jezdit novy trajekt (6.9.2017). Dalsi info na http://www.malenge.eu/new-ferry-to-togian/

pripadne jizdni rad http://www.malenge.eu/schedule/

11. 09. 2017, 15:22:37
Iva
Iva

Dobrý večer, hledám nějaké informace k Sulawesi a narazila jsem na tuto diskuzi, plánujeme svatební cestu a rádi bychom skloubili Bali s Togiany, myslíte, že je toto aktuální http://www.waleakodi.com/Schedule.html a dá se na tu dopravu spolehnout? Doporučujete dostat se letecky z Bali spíš do Gorontala nebo Ampany a odtud lodí na Togiany? Nevíte, jestli je možnosti půjčit si na Togianech motorku? Budu ráda za jekékoli zkušenosti a další informace zkušených cestovatelů, kteří už navštívili :-), jeli bychom v červenci. Děkuji.

29. 12. 2016, 23:03:18
kouťák
kouťák

byli sme tam před 3 letama. Ta doprava je v zásadě pravdivá. :) Tak ti nevím jestli z Bali lítaj letadla do Gorontala, ale lítá tam Lion takže asi jo. Do Gorontala je to nejlepší z hlediska transferu i času. Motorka se dá pučit všude, ale nevím jestli na Togianech je to to pravé ořechové, hodil by se spíš malej katamaránek :)

02. 01. 2017, 22:04:27

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Je sladké být bláznem v pravou chvíli!