HEDVABNASTEZKA.CZ POHORA.CZ AIRWAYS.CZ EXPEDIČNÍ KAMERA KLUB HEDV. STEZKA KLUB CESTOVATELŮ Praha/Brno KARAVANA ESHOP (mapy aj.)

POSLEDNÍ DISKUSE

Jak smlouvat?

Jak smlouvat? 09. 06. 2006, 07:39:59
 
elis Akorát nechápu, jak vždycky přijdou na to, co člověk chce a pak se smlouvá mnohem hůř. Co člověk nechce, to může mít doslova zadarmo ... ale zábava a hra to rozhodně je :o)

Odpovědět To se mi líbí (Tohle se líbí 0 cestovatelům) Nahlásit nevhodný příspěvek
Re:Jak smlouvat? 09. 06. 2006, 09:06:53
 
Lucka Ne vždy pomuze nuzne obleceni. Jsou zeme a lide, kterym nevysvetlite, ze i Evropan muze byt chudsi nez pohadkove bohaty. Vzdyt ma prece na cestu do tak vzdalene zeme... S dvema zlatymi prsteny na kazdem prste bude smlouvani ale samozrejme jeste mnohem obtiznejsi.



Mnohem hure se take smlouva v oblibenych turistickych letoviscich, kde nakupuje spousta turistu, kteri se smlouvanim opravdu neobtezuji. V hlavnim meste vetsinou byvaji ulicky se suvenyry take a zbozi se tam da poridit levneji nez v letoviscich.



Krome smlouvani na suvenyry, kde prodavac nasadi temer vzdy o vice nez 100% vyssi cenu, je smlouvani na "bezne" veci jako odevy, veci denni potreby nebo potraviny ci jizdne slozitejsi. V nekterych zemich smlouvaji vsichni (i mistni) temer na vse, i kdyz jen o par procent, jinde mistni na tyto veci nesmlouvaji, ale vy budete muset, pokud chcete platit regulerni ceny, jinde vam rovnou reknou "spravnou" cenu. Pozor na to, ze ceny stejnych veci se mohou vyrazne lisit i v ramci ruznych regionu jedne zeme.



Pak je dobre dobre se divat, kolik mistni plati, nebo se rovnou predem ostatnich kupujicich, nez se dostanete na radu, zeptat. Znamena to ovladat v mistnim jazyce jednu frazi - "kolik to stoji" a cislovky. A verte, ze toto jazykove vybaveni vam usetri mnoho penez i dohadovani.

Odpovědět To se mi líbí (Tohle se líbí 0 cestovatelům) Nahlásit nevhodný příspěvek
Re:Jak smlouvat? 09. 06. 2006, 19:05:43
 
Komous Nejlepsi je pozadat mistni pratele, aby nakupovali a smlouvali za VAS! Tim dosahnete nejnizsich moznych cen. Je take se predem zeptat na ceny a take je porovnavat. Jednou se mi stalo na Bali zajimave smlouvani :) ... prisel starik s krasnyma (!) soskama boha Ramy. No takovy suvenyr jsem tam nikde nevidel! Zrejme se jednalo o vlastnorucni vyrobek.

1. nabidka 10 000 Rp (ca. 35 Kc za kus) ... wow ... to mne zamrazilo



2. nabidka 8 000 Rp ... ""To je silene levne!!"" ... ale nedal jsem se.



3. nabidka 5 000 a to uz starik zacinal byt nervozni, ale porat "otravoval" a ja tu sosku hrozne chtel



4. nabidka 1200 Rp (vsechny me drobne!) a jeste jsem mu Tvrdil, ze vic u sebe nemam!! :)))



Chce to take taktizovat ... jinak vas oberou!!

Odpovědět To se mi líbí (Tohle se líbí 0 cestovatelům) Nahlásit nevhodný příspěvek
Re:Re:Jak smlouvat? 11. 06. 2006, 15:00:27
 
David Kučera Ač je Bali na indonéskeé poměry drahé a hodně lidí s vámi odmítá smlouvat (jsou tam davy turistů, kteří zaplatí i bez smlouvání), tak se mi zrovna tam stalo něco podobného. Šel jsem kolem rýžových polí, když se ke mně přidala paní prodávající sarongy za 60 000 rupek (7,5 dolaru). Nic jsem nechtěl kupovat, tak mě to nezajímalo, nehldě na to, že byly maximálně předražené. Pořád šla ale se mnou a nedala se odbýt. Abych se ji zbavil, tak jsem nadhodil desetinu v domnění, že znechuceně odejde. Neodešla. Šla pořád se mnou a snižovala cenu, až se dostala na těch 6000 rupek. Tak jsem ho musel koupit, protože ucuknout při ceně, se kterou jsem sám souhlasil, je neomalenost nejhrubšího zrna :).

Odpovědět To se mi líbí (Tohle se líbí 0 cestovatelům) Nahlásit nevhodný příspěvek
Jak smlouvat 10. 09. 2007, 21:45:07
 
Tereza Nejenom v arabských zemích se smlouvá. Můj kamarád na italském trhu usmlouval před pár lety nějakou dětskou hračku (která se mu ale hrozně líbila :) z 10 000 lir na 5000...

Odpovědět To se mi líbí (Tohle se líbí 0 cestovatelům) Nahlásit nevhodný příspěvek

 


Sem vložte diskusní příspěvek.




 
 +   = 
 

RSS této diskuze