HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VYBAVENÍ NA CESTY

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

CESTOVATELSKÉ PROHŘEŠKY: Selfie s želvou aneb jak se (ne)chovat na cestách

Milan
Milan

Projel jsem 90+ zemi a naprosto souhlasim se vsim v tomhle clanku, vcetne zouvani se na tureckem zachode :) Nevim, jestli clovek tyhle zkusenosti musi "nacestovat", ale bylo by fajn, kdyby tohle osviceni prislo uz po takovych 5ti zemich... Super clanek!

26. 07. 2017, 11:57:45
Jan Turon
Jan Turon

Někdy je to bezohlednost....to s těmi mnichy je až absurdní...také ta erotika na verejnostile něco by mne zase také nenapadlo že je faux paux...

13. 08. 2017, 16:39:48
Magda
Magda

Velice pěkně napsaný článek, děkuji. Škoda jen, že ti, kterých se týká, si ho z větší části nepřečtou.

K výčtu důvodů bych možná dodala ještě jeden - a to nezájem. Ne každý cestuje proto, aby něco poznal. Cestování je móda, zejména vydat se někam do exotiky je momentálně velmi "In". Člověk z toho pak má fotky, které může dát na facebook a ohromovat známé. Dopady na místní obyvatele, respekt k tradicím či jiným lidem, proč? Ale možná by to spadlo pod bod "vůastní ego".

15. 08. 2017, 08:28:30
NoOne
NoOne

Až na hloupost o prospěšnosti očkování v Africe super článek.

15. 08. 2017, 12:08:01
A.K.
A.K.

Vcelku souhlasím, i když jako biolog nemám zrovna pocit, že fotit nártouna bleskem je větší zlo, než mu vykácet půlku pralesa a také si nemyslím, že selfie želvu tak strašně obtěžuje, když na místě zůstává přesto, že jinak velmi cestuje.S čím nesouhlasím je "muslimská Malaysie". Muslimů je stále ještě v této zemi menšina. To, že se chovají, jako by jim již celá země patřila je pro islám naprosto typické.

20. 08. 2017, 19:37:07
Katka
Katka

Podle dostupných zdrojů (např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Malajsie#N.C3.A1bo.C5.BEenstv.C3.AD) vyznává islám 61 % Malajců. Druhé nejzastoupenější náboženství je buddhismus s 20 % vyznavačů.

29. 08. 2017, 21:29:25
Eliska
Eliska

Presne. V Malajsii jsem dokonce nejaky cas zila (do letoska). JE to muslimska zeme. Jina nabozenstvi jsou hojne zastoupena, ale islam je dominantni a muslimske obyvatelstvo zvyhodnovano.

26. 09. 2017, 17:16:13
Valerie
Valerie

Skvělý a trefný článek.

Kolikrát, když někde jsem, mám sto chutí každého po jednom zbuzerovat

26. 09. 2017, 14:50:44
Zuzka
Zuzka

Souhlas, jen to s těmi odpadky moc nesouhlasí. Jako turisti v Malajsii a Indonésii jsme narozdíl od místních nevyhazovali odpadky rovnou na zem a nechápali množství igeliťáků a tašek, které všude dostáváte. Naopak místní se chovali k svým ulicím mnohem hůř než turisti.

27. 09. 2017, 14:57:13

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Hodně čti a poslouchej.