HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VYBAVENÍ NA CESTY

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Turecko: cestopisy a průvodce

Výstup na Ararat září 2013 Začátkem září 2013 jsme absolvovali výstup na horu Ararat.Obrátili jsme se na agenturou Mount Ararat Trek Ski Tours Company www.ararattrekking.com Email: mountararat@hotmail.com Phone: +90 545 610 46 40 Dogubayazit/ Turkey“. Agentura zajištila dopravu z letiště, dopravu pod Ararat,koně, kteří nesli krosny, povolení k výstupu, ubytování v hotelu a ve stanech, jídlo i samotný výstup na Ararat. Staral se o nás Sefer, na konečný výstup Jamal, na tereku jsme měli svého kuchře Aliho. Jídlo bylo vždy včas, chutné a vždy v množství co kdo snědl i svačiny jsme si mohli udělat. Voda,čaj i káva v neomezeném množství po celou dobu bobytu v táborech. Výstup proběhl bez problémů, ze strany agentury byl dobře zajištěn.Zastiho nás dost špatné počasí na vrcholu, Jamal pro nás nesl horký čaj a o každého se staral, aby došel až na vrchol. Dále jsme si domluvili výlety do okolí města Dogubayazit, viděli jsme Ishak Pasha Palace, kráter po dopadu meteoritu, místo údajného přistání Noemovy archy. Vykoupali jsme se v termálních lázních i v jezeře Van. Sefer Tokdemir vždy zajistil o co jsme požádali, pořadí výletů jsme si doholi, byl vstřícný vůči našim požadavkům. Dokonce jsme byli pozváni na svatbu, která se konala v hotelu.Každý den jsme se někam jeli podívat, projeli jsme okolní vesnice, poznávali jsme místní lidi, měli jsme pikniky v horách, prostě plno zážitků. Byli jsme spokojení. Tuto agenturu mohu doporučit.
17. 11. 2013, 16:33:49
Ahoj, hned jsem koukala na stránky agentury a vypadá to seriozně. Mohla bys mi přibližně napsat, na kolik by to vyšlo? Já jsem koukala na ten čtyřdenní výšlap na Ararat s jedním dnem navštěvování památek. DÍKY Verča
15. 12. 2013, 14:31:59

Trajektem z Turecka do Řecka?

Hledám způsob, jak se dostat trajektem z oblasti kolem Izmíru do Athén nebo kamkoliv na Peloponés. S motorkou, takže klidně i přes nějaký ostrov, kde ani místa připlutí a odplutí, ani přepravní společnosti nebudou totožné. Poradí mi někdo ? Díky Valášek

18. 10. 2017, 21:25:03

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Škoda každého neroztrhnutého pytle.