HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Stručný průvodce po 7 zemích Jihovýchodní Asie aneb kterou si vybrat a proč

Zdeněk
Zdeněk

Zajímavý příspěvěk, ale co se týká Vietnamu, zásadně nesouhlasím.  Projet Vietnam ze severu na Jih na motorce nebo dokonce na kole je jako se snažit poznat Československo cestou Z Prahy do Bratislavy.  Hlavní tah, strašně dlouhé, žádná úchvatná příroda. To je výrazně lepší projet sever, na jih přeletět a projet jih. Na kole už vůbec ne.  V Kambodži oškubání platí, protože turisté jsou  výhradně na třech místech. Tím jsou dány také vyšší ceny, turisté jsou separování od místních - A Barma (Myanmar) , Ano 100% souhlas neskutečný zážitek. www.vietnamista.cz

26. 05. 2016, 05:57:14
Petr
Petr

Souhlas.

02. 06. 2016, 13:07:26
bob
bob

Indonesie,Filipiny,Laos....best off,pro me

26. 05. 2016, 20:39:22

Moc pěkné shrnutí, nelze než souhlasit. Jen bych se velmi přimlouvala za přidání Filipín, které jsou pro mě osobně BEST OF ASIE a jde o obrovskou a velmi specifickou zemi. Vynechání Bruneje a Laosu se dá omluvit jejich mini rozlohou.

30. 05. 2016, 13:21:34
Gilraen
Gilraen

Cestovala jsem po celé Kambodži po vlastní ose. Angkor určitě stojí za vidění i vzhledem k většímu množství turistů, jedná se ale o nezapomenutelný zážitek. Co se týká služeb, tak určitě v Kambodži nejsou ještě na takové úrovni jako třeba v Thajsku, ale to je právě důvod proč Kambodžu navštívit dříve než ji turisti zničí.  Pocit toho, že by mě někdo chtěl oškubat jsem absolutně neměla, tento pocit jsem měla naopak v Thajsku, kde již bylo vidět, že turistů mají dost a že je mohou oškubat více. Oproti předchozí návštěvě Thajska vše zdražilo a zhoršilo se i chování místních. Za to ale může chování některých turistů. S tímto chováním jsem se v Kambodži nesetkala.

07. 12. 2016, 07:58:08
Silvie
Silvie

Ahoj Gilraen, potřebovala bych se tě zeptat na něco ohledně Kambodži. Ozvi se mi na email. Díky. S.

01. 01. 2017, 21:01:02
Silvie
Silvie

Ahoj Gilraen, potřebovala bych se tě zeptat na něco ohledně Kambodži. Ozvi se mi na email. Díky. S.

01. 01. 2017, 21:01:08
Silvie
Silvie

01. 01. 2017, 21:01:11
Silvie
Silvie

01. 01. 2017, 21:01:14
Libor
Libor

Pekne, ale ze filipinsti taxikari nekradou? Na letisti v Manile jsou jedni z nejvetsich zlodeju na svete. Na opakovany dotaz tvrdi, ze cena bude podle taxametru a nechteji rict predbeznou castku a pak po vyjeti na dalnici daji zalaminovany papir, kde je cena do asi 7 km vzdaleneho Makati v prepoctu asi 20 USD. A to jsem sel dle navodu na wikitravel na odlety. Pak uz jsem vyuzival v Manile a Cebu jen Uber (nebo Grab), ktery ma velmi nizke ceny.

Ty uvadene ceny pro Barmu jsou pravdive, ale mimo sezonu (napr. v srpnu) se da nekdy sehnat pokoj se slevou na booking.com i pod 10 USD a dormitory kolem 7 USD.

14. 08. 2017, 16:14:22

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Dovolená na Nauru? Proboha, proč?!