HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Ráj na ostrově Tioman

ahoj Lucie je na teba nejaky kontakt?? mal by sem par otazok.
21. 04. 2011, 07:34:52
Ahoj Tome, ráda zodpovím jakýkoli dotaz,napiš na lucie.czechova@hedvabnastezka.cz nebo i do diskuze :-) Lucie
21. 04. 2011, 08:26:47
Fiki.P@seznam.cz

Dobry den, potreboval bych nejake cerstve info o cenach a moznostech na ostrove. Jedna se me o ceny lodi na prejezdech mezi plazemi popr. vylet na jiny ostrov. Nakupni moznosti ( market jidlo, voda ), kde se obchody nachazi? Dale pak jsou dostupne restaurace ( myslim tim zda jich tam je vice a kde se nachazeji ) Predem dekuji
24. 01. 2013, 15:07:55
co mam referencie od ludi co tam boli v poslednych tyzdnoch tak je to typicka komercnarna pre package turistov a rodinky kvoli blizkosti KL a SIN sa stoho stalo rozvinuty ostrov s betonovymi rezortmi, velmi prijemne som bol prekvapeny malym Perhentian Kecil kde som bol pred par tyzdnami a odteraz vsetko prirovnavam k nemu, naozaj spickovy ostrov, perfektna voda, velmi kvalitne koraly a mnozstvo ryb (aj ked sa nechyta na Padangbai, Bali), ubytka a jedlo za primeranu cenu (dormy 15-20RM, izby/bungalovy od 30RM, jedla od 5-6RM), akurat mi strasne chybali lokali ktori su 45min peso na juhu ostrova izolovany takze som sa tam citil ako v zlatej klietke, ale ziadne cesty/auta/motorky, len pesibus a lode, zapadna plaz super na snorchlovanie, vychodna zase cisto piesocna obrovska krasna na plavanie, jednoznacne odporucam Perhentian Kecil (rozhodoval som sa ci zbehnut aj na Redang alebo Tioman, ale oboje tieto su plne betonovych concrete rezortov podstatne rozvinutejsie, v uvahu prichadza pevninsky Cherating ktory by mal byt uvolnenejsi menej rozvinuty ale mal som nan zmiesane referencie tak som nakoniec skusil perhentian a teraz v Thajsku ho kazdemu odporucam, naozaj Thajsko je docela bieda, kto sem ide len kvoli plazam mal by volit radsej Filipiny ci Indoneziu a dokonca aj tych par ostrovov v Malajzii je asi lepsich nez tie kvanta v TH) moje postrehy z Perhentian Kecil a ako sa tam dostat zacinaju tu http://www.markoff.biz/pivot/entry.php?id=1398 fotky na navnadenie tu: https://picasaweb.google.com/106275281201272772800/PerhentianKecilLongBeachAndCoralBayBeach Markoff
28. 04. 2011, 11:40:04
Honza
Honza
Promin, ale na te posledni fotce rozhodne neni panenska priroda. Jinak napsano hezky. Honza
22. 04. 2011, 12:18:47
Ahoj Honzo, podle fotky ti to tak pripadat nemusi, naprosto chapu. Pro me byl Tioman opravdu z hlediska prirody zajimavy a ojedinely. V mych pocitech a vzpominkach ho za panensky povazuji :-) Jinak diky, ze sis clanek precetl az k posledni fotce :-) a libilo se ti, jak je napsany. Lucka
22. 04. 2011, 13:52:00
martin
martin
tak vidim ze sa to tam moc nezmenilo tioman som navstvivil 2krat v r. 2004 uzasne miesto.ked sme vystupili ako jedini turisti z lode v abc tak naz privitali len ti velki varani co su tam vsade.do juary sa dalo vtedy dostat len pesi cez dzunglu.,NO musim tam ist este apon raz
26. 04. 2011, 16:48:32
Jirka
No podle mě se toho už změnilo dost. Byl jsem tam cca před 4 lety a u letiště stavěli obrovskou a obludnou marínu. Na Juaře je také hotelový komplex, jde to nafotit, aby to vypadalo jako panensky nedotčené, ale bohužel už to dávno není pravda. Ale celkově je to tam moc pěkný.
27. 04. 2011, 17:01:26
Ahoj Jirko a všichni ostatní. Vzhledem k tomu, že jsem byl na Tiomanu na prodloužený víkend před týdnem, za posledních 9 měsíců už potřetí, chtěl pár věcí a informacé poopravit. Na Tiomanu se opravdu vyskytuje jeden velký luxusní komplex Berjaya na jih od hlavní vesnice Tekek. Pokud po něm ale netoužíte, vůbec s ním nepřijdete do styku, protože je mimo ostatní vesnice. Nic jiného betonového na Tioamnu není, kromě letiště a přístavních mol. Kousek od letiště se žádná marina nepostavila (alespoň před týdnem tam ještě nebyla), je tam pouze nové molo s odbavovací budovou, která není nijak velká a sotva stačí odbavit cestující (minulý týden to nestačila). Mezi Tekekem a ABC je Marine Park, také nijak zvlášť velký nebo na to místo nepatřící. Není to pěst na oko. V Juaře není žádný hotelový komplex, ani náhodou, jen chatky. Do Juary vede asi 2 roky betonová silnice po které vás místní milerádi za 35 RM převezou z východu na západ ostrova (nebo zpět). Stezka ovšem taky funguje a je velmi dobře viditelná, nedá se ztratit. Cesta z Tekeku do Juary trvá 2 hodiny. Prales je jeden z nejzachovalejších v Malajsii. Ubytování na Tiomanu není těžké najít, problém ovšem je když jsou v Malajsii nebo Singapuru svátky (jako před týdnem na 1. Máje, kdy se v těchto zemích přesouvá volno z neděle na pondělí). Pak problém nastává. Jinak Tioman doporučuji, cesta tam ale docela trvá (autobus do Mersingu, čekání na loď, 2 hodiny lodí) a to ještě na něco z toho nemusí být lístky. Míra S.
10. 05. 2011, 06:56:07
Jirka
Ahoj, tak díky bohu, že tu marínu nakonec nepostavili - místní tehdy tvrdili - že bude marína a hotelový komplex, čímž by celá ostrov vzhledem k jeho velikosti zabili. Na Juaře opravdu komplex v pravém smyslu není (to jsem napsal nepřesně), ale oproti panenské přírodě jsou i ty chatky přímo na pláží nic moc. Celkově je to tam opravdu pěkný, ale čekal jsem na základě tehdy dostunpných informací daleko míň civilizace (i když to byl v podstatě nesmysl, když je tam letiště).
03. 06. 2011, 09:15:51
Byla jsem na Tiomanu v roce 2001 a hřebenový přechod v džungli s koupáním v tůňce na vrcholku kopce patří k jedněm z nejhezčích zážitků v mém cestování. Nádherný a klidný ostrov. A varani tam byli tmkrát taky.:o))
27. 04. 2011, 21:23:35
Mates
Mates
čau lidi, kdo si chce vydrhnout rýžákem slona v řece, tak ať chytne stopa do Lanchangu... :_-)
18. 05. 2011, 21:44:10
Zdar lidi ma tam cenu jezdit leden ,unor(monzuny atd)a co potapeni v tomto obdobi jsou tam vubec v provozu nake potapecske centra?Dik Martin.
19. 06. 2011, 13:04:32
Ahoj všichni. Jelikož jezdím na Tioman již 14 let pravidelně dvakrát v roce mohu potvrdit i popřít všechna vaše tvrzení. Jedno je jasné je to opravdový ráj klidu a pohody s neskutečně milými lidmi, kam se budu , pokud budu zdráv vždy vracet zpět.Pravda je i že za těch 14 let se ostrov poměrně změnil, ale stále ještě není znehodnocen bazény a bary pro rozmazlené turisty. Stále převládají baťůžkáři, což je velice milé a doufám že to ještě dlouho vydrží. Umím si představit že zde budu na penzi žít. Ahoj Pavel
22. 02. 2012, 09:28:02
Ahoj Pavle chystám se s rodinou na cestu na tioman vypada to na zacatek prosince můžeš mě prosim poradit jak to tam vypada se stravovanim??? Kolik stojí výlety a co se nemáme nechat ujít??uvazoval jsem o pronájmu moto je to tam mozné?? Dekuji za odpověd Pavel
03. 08. 2012, 15:59:54
Markoff
Markoff
ked sa niekam rozhodnes vybrat mohol by si si aspon pozriet aka je tam sezona, December je najdazdivejsi mesiac (skoro 700mm zrazok a prsi vacsinu dni) a hlavna dazdova sezona na tiomane a celom vychodnom pobrezi, lode nepremavaju a ak hej velmi obmedzene a ubytovania su zavrete http://www.honeymoonguide.com.au/asia/tioman-weather.html Markoff azia.markoff.biz
08. 08. 2012, 04:30:18
Pavle, mam par jednoduchych a konkretnych otazok ohladne Palau Tioman. Bohuzial, z emailovej adresy, ktoru tu mas uvedenu, sa mi sprava vratila ako nedorucena. Mozes sa mi, prosim, ozvat? pavol.okenkaZAVINACgmail.com
01. 02. 2013, 14:07:03
Eva
Eva
Ahoj Pavle, chtěla jsem se Tě zeptat, zda jsi někdy byl na Tiomanu v únoru? Zajímalo by mě, zda to má cenu tam jezdit? Díky za odpověď
24. 09. 2013, 17:59:37
Ahoj lidi, podle příspěvků to vypadá, že je tu poměrně hojná skupina lidí, co to tam znají, jak své boty. Proto se chci zeptat na pár věcí. Chystám se na Tioman v polovině ledna 2013 a zajímalo by mě, jestli se to dá zvládnout, protože na hodně místech jsem se dočetl, že tam v tuto dobu nefunguje žádné bydlení, a že stále jen prší a nedá se tam být. Takže bych rád věděl, co je na tom pravdy, abych tam nejel zcela zbytečně. A dále se chci optat, pojedu tam ze Singapuru, takže jestli by jste mně poradili, jaka je nejlepší cesta, jestli lodí rovnou tam, nebo lodí z pobřeží u Tiomanu a nebo letadlem? Děkuji moc za odpovědi! ;)
01. 08. 2012, 09:32:08
miloš
miloš
Ahoj, cest je mnoho a jako obvykle záleží zejména na penězích a času. Dá se jet i busem Singapur - Johor Bahru - Mersing (Mersing nemusí být zákonitě konečná, jde vlízt do busu co jede dál na sever a milerádi tě v Mersingu vyloží), pak jezdí lodě Mersing - Tioman (ABC atd..). Ubytko seženeš vždycky, a v 2. půlce ledna se tam už dá být (my jsme byli 1. týden v únoru) - aspoň tam není přelidněno
17. 08. 2012, 14:45:28
Ahojte, zaujímalo by ma na čo si dať pozor na ostrove Tioman, hlavne by ma zaujímali jedovatí hadi, či pavúky. Rád by som navštívil aj džunglu, tak by som rád vedel aká je prevdepodobnosť stretnutia s kobrou a pod. Tiež by ma zaujímalo, ako sa dostať na ostrov Pulau Pemanggil, ktorý by som rád navštívil.
26. 10. 2012, 23:02:04
Anet
Ahoj, právě jsem přijela z Malajsie (Tioman)a chtěla bych se zeptat, zda někdo netušíte o jakého hada by se mohlo jednat. Zahlédli jsme v džungli, cca 3m dlouhý, průměr cca 15cm, hlava zelená (brčálově)a postupně přechod do hněda. Zkoušela jsem hledat na netu ale bohužel. Foto samo nemáme :-( Kobra to nebyla, možná Krajta?? Je to možné? Díky pa Anet
09. 04. 2013, 11:33:08
09. 04. 2013, 11:33:12
Ahoj, no pokud měl had průměr 15 cm tak co jiného než krajta? Místní neřeknou krajtě jinak než python. A cedule s hadem je na začátku cesty přes tropický les do Juary. Přešli jsme ostrov v březnu 2011 za 3 hodiny, dávali jsme pozor kam šlapeme a vstup je zarostlý vysokou trávou.... Pokud to někdo běhá za 2 hodiny nebo se koupe v jezírku, tak má asi dobrou pojistku a nikdy neviděl krajtu v teráriu stočenou pod vodou nebo jsem strašpytel :-) Chytili jsme monzun a voda nebyla čistá a tak jsme šnorchlování neabsolvovali. Jinak v Juaře jsme byli skoro sami v chatce za 50RM, kokos za 2RM a úžasné jídlo. (v přístavu je jídlo tragické). Mufloni (zájezdoví turisti) nejezděte, je to prima místo pro baťůžkáře, zapomeňte na hotely,tohle je lepší než 5 hvězd, ale to je můj pohled. Pa Tomáš
18. 09. 2013, 23:33:12
Marketa
Marketa
Ahoj, chystam se na Tioman zacatkem srpna, takze ke konci Ramadanu. Myslite si, ze se v tomto obdobi nejak vyrazne zvysi navstevnost ostrova a ze muze byt nedostatek volneho ubytovani? Diky za odpovedi!
27. 05. 2013, 19:21:04
Dobry vecer vsem. Koukam se predbezne na dovcu na prelom kveten cerven a zaujal mi Tioman s tim ze bych tam chtel byt tyden a pak preletet na dva dni na Bali a na tyden na Lombok.Chtel sem se zeptat jaka je nejrychlejsi cesta ze Singapore na Tioman. Nechtelo by se mi ztracet moc casu presunama. Popripadne pokud i nekdo poradi primo nazev ubytovani nejlepe asi v Juara vesnici.Cim mene lidi tim lepe. Staci strohe zato prijemne ubytovani nejlepe primo u plaze. Dekuju moc vsem.
24. 11. 2013, 21:42:19
Ahoj, nevím jestli je tvůj zájem o tuto informaci stále aktuální, ale nejrychlejší je 40 minutový let se společností Berjaya airlines. Koukni na jejich web. Petr
05. 01. 2014, 00:09:54
Hola tož jsem se vrátil 5.5.seženete vše všude opalováky ,potřeby na šnorchlování,potraviny v každý vesnici.Bary a malý restauračky taky všude.Ubytování pro baťuškáře i snoby.možnosti potapění taky hromada nicmeně začala sezona tak te třeba obědnání dopředu.Ceny ve freešopu pivka tiger 3 rm v baru 5 až 6 rm.za 0.33l plech mě nejvíc bavil dester 12% 0,5 l za 4 rm.)))) Jídlo v restauračkách cca 15 až 20 rm.takže pohoda ubytko v chatce 75 rm.4 osoby sprcha zachod bez klimošky misto Abc ale to jsme měli díky tomu že tam bydlí kamarádka.samo že jsme to tam prolezli od severu k jihu )))) a samo že se tam vracím.
19. 05. 2014, 18:07:35
Ahojte.Na Tiomanu je nádherně ale 4 z nás pěti onemocněli zatím nevyléčitelnou nemocí.Už jezdí 3 měsíce do H.Králové na krevní testy a výsledek nula.Nějaký parazit ve svalech.Jsem zvědav,jak to s nima dopadne.Neodrazuju od Tiomanu ale dejte si pozor na to co jíte!
24. 06. 2014, 11:08:09
Ahoj, diky za zprávy. Laka nás to. Co si myslíte o stanovani nekde na pláži. A nemusí to byt zrovna a jen na tomto ostrově, ale tak nejak vseobecne v Malajsii nebo JVA. Jedeme do oblasti poprvé, ale uz jsme stanovali leckde....
11. 08. 2014, 10:20:37
Zdravím, měl bych pár dotazů vzhledem k naší cestě na Tioman: 1) přiletíme do Singapuru, tip na dopravu, když letecky jsou už pouze chartery? 2) v jaké části ostrova se ubytovat, příp. odkaz na konkrétní ubytko? 3) pokud se tam někdo z vás potápěl, s kým a jaké byly podmínky? 4) očkování - máme A, B a tyfus, je třeba dalších, např. vzteklina? Předem moc díky za rady a příp. i jiné tipy. Viktor
04. 01. 2015, 15:39:55
Super článek, a fotky jsou krásné.
19. 03. 2015, 11:28:49
Petr
Petr

Nejedete někdo na Tioman? Já letím 26.5. ale ještě se rozhodnu, jestli nebudu pokračovat do Jakarty.

12. 05. 2017, 08:13:40

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

This is special price for you. You are my first costumer today.