Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Masada - symbol odhodlání schovaný v poušti

Topi
Topi
Moc pěkný článek.
28. 12. 2010, 12:41:21
Jenda
Jenda
jojo, pěkný... trochu nechápu, proč tam autor jel v tom příšernym hicu, když v Jeruzalémě žije, byl jse mtam v listopadu, listí nepadalo, ale teplota byla příjemná.
28. 12. 2010, 13:12:23
Jiří Kalát
Jiří Kalát
Izrael je moc krásný a je toho tu dost k vidění no a někdy si člověk prostě nevybere, kdybych pokaždé čekal na správné počasí možná bych se ani nedočkal. Mimochodem to byl nejteplejší den za posledních několik let a to se také předpokládat nedá. Moc děkuji.
29. 12. 2010, 19:00:43
nada
nada
moc pěkné fotky a zajímavý článek, ale už jsem toto téma četla víckrát.
08. 03. 2011, 22:24:59
Velice pěkný článek vycházející z dostupných informací. Před týdnem jsem Masadu navštívil a skoro se dá říci, že jsem jel do Izraele právě kvůli ní. Jen mě velice zamrzel přístup izraelského průvodce, který téměř všechny tyto informace zpochybnil a to včetně Josepha Flavia. Půl roku jsem se na tuto cestu připravoval a ze všech dostupných materiálů jsem si sepsal celou historii. Proto komentář tohoto průvodce byl pro mě jako rána holí. A navíc ještě pomluvil i samotného Mojžíše tvrzením, že vlastně koktal a chtěl původně do Kanady (ve 13. stol. př.n.l.!!!)
29. 05. 2014, 08:30:43
Viktor
Viktor

Taky jsem si letos v květnu Masadu vyšlápl.  Kdo je zvyklý chodit tak to bez větších problémů dá.  Je potřeba pouze trochu vůle, dobré boty, zásoba pitné vody, (nahoře se dá doplnit), mě stačily 4 litry, a něco na hlavu proti slunci. Odměnou mi byl dobrý pocit, že ve svých 55 ještě nejsem taková bačkora, abych jel lanovkou, nádherná přírodní scenérie a zbytky pevnosti a opevnění, s velmi důmyslným vodním systémem, při jehož prohlídce si člověk, s úctou k jeho dávným obyvatelům, představuje jejich nelehký život, ale i tragický konec. Bylo to super, a to jsem se o Masadě dozvěděl pouze náhodou při pobytu u Mrtvého moře. Až po návratu domů jsem hledal informace o Masadě a přečetl jsem si tento velmi hezky napsaný článek.

14. 06. 2017, 11:26:32

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestování je nejlepší škola, tak studujme.