HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Botanická zahrada Indického oceánu - Réunion

Zdravím všechny! Není to ještě ani týden co jsme se z Reunionu vrátili. Je to okoluzlující místo plné zeleně. Dá se tam koupat u moře i dělat nádherné (jedno až několikadenní) tůry. Je to bezpečná země (jste na území Evropské unie :-) Všem doporučuju. Pokud to zmáknete s batohem na zádech a levnou letenkou, tak to není tak drahé, jak se může na první pohled zdát (asi byste se vešli do 20 tis. Kč na osobu za dvoutýdenní pobyt za všechno).
19. 03. 2009, 22:03:28
RC
RC
A Vy jste to zmákl s batohem a levnou letenkou, nebo přes CK?
20. 03. 2009, 11:12:13
Omlouvám se za trochu opožděnou odpověď, jsem tu znovu prakticky náhodou... Zmákli jsme to bez cestovky, ale přechod s batohem to nebyl. Na letenky musíte čekat, hledat a trochu spoléhat na štěstí. My je sehnali za 11 tis. Kč/os s poplatkama z Neměcka (byly to let s Air France na trase Lipsko - Paříž - Réunion). Víc o naší cestě se dočtete na webu http://www.tamazasezpatky.cz/cestopis/reunion.htm
18. 09. 2010, 15:44:44
Mirek
Mirek
To by me taky zajimalo jak jste se tam dostali.. zrovna jsem tam hledal nejaky spojeni.. To jste leteli primo tam nebo nejakym spojenim z Madagaskaru? diky za info a za pekny clanek! M.
20. 03. 2009, 12:05:41
Monika Chvojková
Monika Chvojková
Ahoj Mirku, Réunion jsme navštívili při naší cestě po Africe a Indickém oceánu. Letěli jsme z Antanariva (Přes Tamatave a atol Sv. Marie s Air Madagascar). Při psaní tohoto článku jsem i popsala situaci na letišti a i při koupi letenek, které jsme si pořizovali na Madagaskaru asi 18 dní před odletem na Réunion. (Na netu už to ale nevyšlo :-)) Tuším, že jednosměrná letenka z Tany stála cca 5500,- Kč na osobu. Ale zkuste se podívat na Air Madagascar na aktuální ceny. My tam byli loni v dubnu. Z Réunionu jsme pak pokračovali letecky za 197 Euro na osobu na Mauricius. Děkuji za pochvalu článku. Pěkný večer Monika
20. 03. 2009, 20:19:30
Ahoj Monika, chcel by som sa spytat na par veci ohladne trekovania n a Reunione (idem tam na 20 dni v lete). Mozes sa mi ozvat na huculo@gmail.com ak mas cas a ochotu? Napisem ti potom viac. Vdaka, dano
18. 05. 2010, 15:04:28
Jana
Jana
ahoj, chystáme se na trek na Reunion za měsíc. Chtěla jsem poprosit o radu, jaké oblečení je s sebou třeba? Je potřeba mít teplé membránové oblečení nebo stačí kraťasy a tričko + na večer něco teplejšího? psala jsem i na info centra na Reunion, ale info od nich se dost liší - od 0C přes den v horách až na 6-14´C po ránu a 25-29´C odpoledne. díky za info.
27. 05. 2010, 10:00:49
Ahojky lidickove, nemate nekdo radu,jak nejlepe procestovat tyhle tri ostrovy,at neplatime za zbytecne prelety?Chceme jet v zari, letenka vychazi na cca22000 z Prahy,vychazi lip zpat.letenka na Maur. s prelety mezi ostatnimi ostrovy,nebo je lepsi nejdriv reunion,pak maur. a pak Rodrigues?prosim o rychlou info, mam zabukovane letenky a bojim se ,ze kdyz specham, udelam chybu a pritom jsou kazdym dnem drazzsi.Diky moc a hodne peknych cest vsem!
07. 07. 2010, 16:21:00
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to se stanováním volně v přírodě-smí se, nebo je to zakázané (národní park, ochrana přírody etc...). Vodu jste brali na chatách, nebo z místních potoků? díky, zuzka
22. 12. 2011, 17:32:43
Piňa
Piňa

Ahojte všichni, před pár dny jsme se vrátili z 16 denní dovolené na ostrově La Réunion - po vlastní ose, bez cestovky. Absolvovali jsme 5 denní trek v horách "na těžko" po všech cirques (výstup na Piton de Neiges, Caverne Defour, Cilaos, Marla, La Nouvelle, Hell-Bourg), koupali se na pláži Boucan Canot, navštivili želvinárium "Kelónia", 3 botanické zahrady. S půjčeným autem jsme zvládli i celodenní výstup na Le Volcano (Piton de la Fournaise), trek polodžunglí Trou de Fer a trek v okolí Maïdo. Na závěr se stihla i prohlídka vanilkárny Cooperative de Vanille a proběhnutí Saint-Denis. Bydleli jsme v soukromí rezervovaným prostřednictvím AirBNB.

Pokud budeš chtít nějaké info ohledně cen, spaní, treků, přemísťování atd., klidně napiš - rád pomůžu a odpovím.

Piňa (pina2@email.cz)

06. 02. 2017, 15:05:20
světa
světa

Mám problém sehnat plynové kartuše šroubovací v Saint Denis? asi nikdo nemá nějaky tip. Díky

17. 09. 2017, 20:55:58

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Bál jsem se, že bych se nevrátil, tak jsem se vrátil.