Kavkazské republiky

Autem do Ushguli

Vašek

Zdravím , chci se zeptat , zda li je v letních měsícich možné dojet pujčeným autem (nejakym klasickym , ne zrovna nejakym terenakem ) z Mestie do Usghuli?

Zkušenosti čtenářů

Petr

Ahoj, byl jsem tam v červenci 2015 a ta cesta je v dost zoufalém stavu, klasickým autem riskuješ proražení vany, moc bych to nedoporučoval. Samá díra a kameny.

Pavel

Ahoj,ja jsem tam byl v červenci 2016 a ta cesta je opravdu tak na terénní auto,byli jsme tam na kolech na těžko a tuto část jsme se nechali odvézt na korbě nákladáku za docela dobré peníze. Auto které není 4×4 rozhodně nedoporučuji.

Vašek
Pavel:

A jak dlouho asi trvala cesta ?
Jakými všemi možnými zpusoby je možne tuto trasu absolvovat?
A v jakych cca intervalech je mozno tuto trasu absolvovat?
Dikec .

Vašek

Super
Díky moc za rady ,alespon usetrim auto ..

Jozef

My sme tam boli na motorkách. Z Mestie najprv rozbitá panelka, potom hard core. V polke cesty zosunutá cesta. Čakali sme asi 3 hodiny na buldozér. Bolo po daždi. Ozaj samá diera, nevedno aké hlboké sú jamy. Kamarát sa tam vykydal a troška si upravil motorku na štýl nake. Pôvodne BMW GS 🙂 Keď sme sadostali do Usghuly  mali sme toho plné kecky. Tam sme prespali. V noci lialo a cesta späť dole kopcom v tom blate bol teda iný adrenalín. Fakt 4×4. Žiadne osobné auto by som tam nebral. Jedine, že by ste ho tam chceli nechať.

Kuba

Ahoj, jel jsem to loni v létě. Měli jsme půjčeného Nissana Patrola cesta z Mestie do Ushguli je celkem hrozná ale bylo vidět že jí opravují. Co bych určitě doporučil tak je cesta z Ushguli do kutaisi přes Lentechi. je to nádherná cesta ale chce to offroad. Gruzii doporučuji navštívit co nejdřív dost se tota mění v turistickou oblast. Auto jsme měli za docela slušné peníze půjčené od cars4rent.ge na cestu z Mestie do Ushguli (jel jsem tam po bouřkách) by dle mého názoru stačila i Dacia Duster 😀

Johnny

Více o vestě do Svanetie zde:

https://nomadic.cz/klikata-cesta-do-svanetie/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: