Kanada

Kanada 2014

Marian

Ahojte lidicky,chtel bych vyuzit techto super stranek a zeptat se a poprosit,jestli nema nekdo nejake informace ohledne prace v Kanade cca od unora,momentalne jsme v USA[ja24 a pritelkyne 21],takze je to kousicek :]budu rad za kazdou informaci a zpravy :] MaM

Zkušenosti čtenářů

Pokud mate pracovni povoleni,praci urcite najdete.

Bez pracovniho povoleni a kanadskyho SIN,nema smysl jakoukoliv praci hledat.Kanada ,na rozdil od USA, na zamestnani na cerno,sve bohatstvi nestavi…takze jedina rada,sezen prac.povoleni! Bez nej do Kanady max jako turista.

David
Pokud mate pracovni povoleni,praci urcite najdete.:

Ahoj , v papírech se tolik nevyznám, jsem ale jinak manuelně a technicky zručnej , AJ neovládám , ale chci se z ČR odstěhovat , neboť jsem zde vedl útulek pro psy a bohužel je zde bezpráví a nebetyčné týrání, poukazoval jsem na to a veškerá má současná práce je vniveč , proto hledám někoho na druhém konci , kdo by mě jakkoliv reálně pomohl. Tady je oficielní odkaz na FB mých Fa stránek , kde si vedu veškerou evidenci včetně diskuzí mých stránek a kde mohu dokázat pravdu.https://www.facebook.com/ZBUPF Zde v ČR je to už neúnosné , proto prosím o pomoc.D.H.

David:

A nebylo by rozumnější zkusit to v nějaké zemi, jejiž jazyk ovládáš? Jak si představuješ, že bys v Kanadě existoval bez angličtiny?

Marian

Aha,to jsem nevedel. Da se vyridit prac.povoleni i z USA?neco malo jsem cetl ale nevim jestli jsem pochopil spravne,ze to jde jen v Praze nebo ve vidni?popr jak moc slozite je sehnat takove povoleni..?dekuju :]

Vyridit normalni pracovni povoleni
Marian:

pokud nemas nabidku prace od zamestnavatele a tzv LMO(Labour market oppinion-povoleni zamestnat cizince v nektere z preferovanych prac.kategorii),ktery musi 3 mesice inzerovat volne misto,a nesmi se mu na nej prihlasit nekdo legalne zijici v Kanade,je prakticky nemozne. Jediny program,ktery umoznuje ziskat rocni legalni prac.povoleni v Kanade je tzv Working holiday/Zazij Kanadu a jeho kvota je na rok 2013 vycerpana jiz od jara.Nova kvota pro rok 2014 bude vypsana(Pocet volnych mist okolo 1000)zacatkem ledna 2014 a je potreba vse resit pres kanadskou ambasadu v Praze.Veskere informace najdes na strankach ambsady,v soucasne dobe tam vsak zadne aktualni nejsou.Jednou z podminek je cisty rejstrik trestu ze vsech zemi,ve kterych jste se zdrzovali legalne dele nez 6 mesicu + vypis z rejstr.trestu z CR. Jina sance jak ziskat prac.povoleni v Kanade prakticky neexistuje,nezamestnanost je rovnez i v Kanade a jak uz jsem rikal,sehnat praci nacerno je temer nemozne.Na rozdil od USA si Kanada chrani proti ilegalum pracovni trh a je jen otazkou tydnu,nez by te chytli a deportovali.

Takze z toho je asi jasne,ze zaridit prac.povoleni
Marian:

beznou cestou neni nic jednoducheho..jediny „pomerne jednoduchy“ zpusob je uspet se zadosti o prac.povoleni pres program Working holiday,pres kanadskou ambasadu v Praze.Pokud padne potreba turist.vstupnich viz do Kanady,je sance ze se zadosti budou podavat online po internetu,jako o maji napr bezvizovi slovaci.Vloni svou kvotu zadatelu,okolo 480 mist vycerpali „online“ zadostmi hned prvni den vypsani kvoty za 45 minut!!!!Takze sance se do programu dostat vysumeli mnoha pokousejicim se zadatelum po 45 minutach a rada z nich se ani do systemu za tu chvilku neproklikala..

Ondra

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak to bude po zrušení víza do Kanady. Jestli i potom je potřeba mít vízum WH.
Chtěl bych vyrazit do Kanady někdy září 2014.

Samozrejme Ondro...jde pouze o zruseni vstupnich viz!
Ondra:

Nikoliv o zruseni pracovniho povoleni,potrebneho k ziskani SIN.Neexistuje na svete zadna zeme,jejiz obcane by nepotrebovali k moznosti prace v Kanade pracovni povoleni!!!!

Hans, Vancouver
Samozrejme Ondro...jde pouze o zruseni vstupnich viz!:

Pokud zrusi turisticka viza dopadne to jako se Slovaky. Sice do Kanady odletite, ale 40-45% „turistu“ bude po priletu poslano nejblizsim letem zpet. Vzdy se totiz neco najde a imigracni urednik ma posledni slovo. Good luck!

Tak diky za informace ;]

Steve

No to ze nacerno neni mozne v Kanade pracovat neni uplne pravda.Je to sice tezke a musi se to delat spravne,ale jde to. Je nutne se napojit na zdejsi Ceskou
komunitu a nebo tu nekoho znat. Potom je mozne sehnad nejakou podradnou praci. Pro zenu delat spolecnici nejake starsi osobe,pomahat v domacnosti,hlidat deti. Pro
muze pomahat nekomu okolo baraku, nebo na soukrome stavbe. Uklizet snih,a tak podobne. Nekteri sezenou i praci v restauraci jako mytinadobi,nocniuklid. Kazdopadne se nenechat chytit.Vim ze asi nekdo vyskoci,ze to tak neni ale po45 letech bych o tom mohl
neco vedet. Sam jsem nekolik Cechu takhle zamestnal.
Good luck s.

law abiding citizen
Steve:

Tak vy zamestvate nacerno ceske turisty? Nejste anonymni tak brzy ocekavejte kontakt z CIC, CBSA a CRA.urcite vite o jake federalni agentury se jedna. Good luck B.

Steve
law abiding citizen:

Vyliz si prdel ty svine udavacska. Muj zet je u RCMP tak se vubec nebojim.

steve
Steve:

Takhle ja se nevyjadruji takze nejaky kreten anonym
pouzil me jmeno coz je na HS mozne.Vy co jste normalni slusni lide ja se ta toho blba omlouvam. S.

law abidin citizen:nectes nevis….jdi spat a neposer se…jo a neotravuj,Takovych udavacskych svini je vsude spousta,jdi se vetrit jinam… ;]

Steve jinak dekuju za info,za takove lidi jsem rad….ten c***k si precetl moc knizek,tyto stranky jsou od toho abychom si [jako lide] predavali onfo,skoda ze takovi to kazi,nebudu sprosty…jinak lidi kteri tam jsou takhle co jsi mi psal,tak znam hodne,takze vim ze to jde,jen jsem se chtel poptat…ale stejne,kdybys o necem vedel,tak se klidne ozvi :] jeste jednou diky :]

Znal jsem par lidi,kteri delali v Kanade nacerno

ale prakticky kazdyho driv nebo pozdeji chytli a deportovali.Krome toho malokdo zaplati za undertable job nekomu vic nez par babek a to jeste muze byt dotycny rad,kdyz vubec slibeny prachy uvidi.Domnivam e,ze hlaska“ ze znas hodne lidi delajicich na cerno“ je neco,co je nafouknute.Z jobu na cerno se da s bidou prezivat,natoz bydlet,jist a fungovat jako clovek.Tohle jde jen u lidi,kteri v Kanade legalne ziji,delaj nacerno a berou podporu,ale tezko u nekoho s turitickym vizem.To je s bidou na preziti max do ty doby,nez clovek musi k zubari a podobne. Faktem je,ze jiste nekdo na cerno chvili delat muze,ale dlouhodobe je to nerealne,rikejte si,co chcete.A zvlast doporucovat praci u cechu,polaku a podobne,jen naivni clovek muze uverit,ze to funguje.Drive,ci pozdeji ti nekdo nezaplati a nemuzes delat vubec nic.

steve
Znal jsem par lidi,kteri delali v Kanade nacerno:

Prosim prectete si muj pridavek poradne.Nepsal jsem ze znam spoustu lidi ale ze to je mozne a ze jsem par sam
takhle zamestnal. Neznam ani jeden pripad ze by nektery
znas co tu trvale zijeme nekomu nezaplatil. Je samozrejme
ze kdyz nekoho zamestnas na cerno tak neplatis normalni mzdu. Sem jezdi Mexicani na zemedelske prace oficielne
a tem se plati minimalni mzda a nekdy jim strhavaji za ubytovani a jidlo. Kdyz si nekdo chce doopravdy vydelat
tak musi projit urednickou byrokracii a zazadat o prac.
povoleni a to neni snadne.Neco jineho je si privydelat k
cestovnim vydajum.Totez jsem ted nabidl dole na Floride.
Jedna se o brouseni nateru na lodi. Je to na par dni.
Kdyz to nekomu pomuze fajn.Jinak kazdy druhy Mexican to
shrabne s radosti. Good luck vsichni Steve

Kdyby kdokoliv z RCMP vedel o nekom ,kdo pracuje na cerno a nenahlasil by to,

bez ohledu na to,zda je to zet,ci syn,vpodstate by si zadelal na velky problem.Rozhodne neni v jeho moznostech jakkoliv ilegala podrzet.A byl by blazen,prijit o job u RCMP jen kvuli nekomu,kdo maka nacerno.Je to myslim stejna hloupost,jako tvrdit,ze nekdo zna spousty lidi,kteri ziji a pracuji v Kanade nacerno..jj „jedna pani povidala“!

steve
Kdyby kdokoliv z RCMP vedel o nekom ,kdo pracuje na cerno a nenahlasil by to,:

Absolutni pravda ziji tu 45 let.Zadnyho zete u RCMP nemam
protoze nemam zete. Nekdo pouzil moje jme a mym jmenem pise sproste prispevky. Tady na HS jsou tak milne informace ze mam dojem ze se sem chodi vykecavat lidi
jen tak. Ja tema prispevkame chci jen nektere veci
objasnit. Opakuji.Je pravda ze je tu mozne sehnat praci na
cerno. Ta prace neni zadna slava a je to spis jen pomoc.
Neznam Cech nebo Slovaka ze by nekomu nezaplatil(za45let).
Kazdopadne nezbohatnete ale Vase dovolena stoji min.
Good luck S.

kanec Stefan
steve:

To jste Vy co obtezuje ceske turistky v Montrealu?

steve
kanec Stefan:

To opravdu nema smysl nekomu chtit pomoct kdyz sem pisi takovy blbove.Prave to vzdavam.To tem ostatnim velkou reklamu nedela.HS by to mela lepe kontrolovat.Aby sem
nepsali takovy zamindrakovanci. S.

steve:

Hlavne tebe by meli kontrolovat.

xx
Kdyby kdokoliv z RCMP vedel o nekom ,kdo pracuje na cerno a nenahlasil by to,:

100% Pravda, nikto si nenecha zobrat penziu.Tiez tomu neverim aby to policajt urobil , mam dvoch znamych co pracuju ako policajti .

Jestli muzu..tak jen poznamku.

Ty penize,ktery si v Kanade vydela nejaky ilegal v praci nacerno,tak ty si vydela clovek i v Cesku.A na rozdil od drahych nakladu na bydleni a zivit celkove, nemusi zit ve strachu,ze ho nekdo capne a deportuje.Chapu praci na cerno na par dni po turistu,kterymu dochazej prasule a jeste nechce letet domu,ale planovat si,ze z prace na cerno v Kanade nekdo vpohode vyzije a nasetri,to snad nemuzete myslet vazne?..To by asi musel bydlet u nekoho na zahrade ve stanu a jist 2x tydne.

Karel

Prace nacerno v Kanade neni zadny problem. Slysel jsem to.

ada
Karel:

Jasne. Karel ma pravdu. Prace na cerno je kazdem kroku. A kdyz se malo vydela tak se da hodne nakrast v obchodech anebo se stravovat v Salvation Army. Hlavne se nenechte zamestnat cechem nebo slovakem. To uz mate lepsi u Pakistancu.

Aneta

Ahoj všichni
Chtěla bych využít tuto stránku.
Momentálně dělám au-pair ve Francii a v květnu končím.
Mým snem je dostat se spíš do Angie, USA, LA, Irleand, Kanady..prostě tam, kde budu hodně používat anglický jazyk.
Chtěla bych Vás poprosit, víte o něčem, kde stačí mírně pokročilé základy angličtiny?
Máte s tím někdo už zkušenosti?

Předem děkuji za odpověď na [email protected]

Hezký den.

marketa

Včera jsem ulovila letenky do Montrealu za 8.430,- kč pár termínů možná v kanceláři ještě bude http://www.levneletenky.org/turkish-airlines-kanada-levne-letenky-montreal-8430-kc

Jindřich Hercík

Zdravim, chystám se v létě (začátek července) na Work and study do Kanady (nejspíš Toronto)
Nemá někdo podobný plány??

Ideálně odpovědi na mejl [email protected]

gucci

ahoj potreboval bych vedet jestl muze clovek zpet do kanady kdys byl deportovan. diki za otpovd jo a jak to ma udelat at se muze vratit

Petr
gucci:

Bezduvodne jsi nebyl deportovan. Samozrejme, ze jsi nevinen a chyba byla na strane Kanady (tak proc se tam chces vracet)? Preji pekny den.

gucci

ne ja sem nerek ze sem byl bezduvodne vracen ale zadal sem o status a normalne sem pracoval akorat sem proste prohral soud a oni mne poslal dom tak tet nvm jestl muzu zpet a jak diki za otpoved

Nemuzes zpet, prohral jsi soud, nechtej te sem, pracoval jsi bez povoleni, porusil jsi zakon.
Co jeste chces vysvetlit ?

gucci

ja sem ale pracoval legalne aj sem platil dane tak nvm v cem je problem ale asi tomu moc nerozumite ale i tak diki za otpovedi

Lenka
gucci:

Vymenim 600 kanadskych dolaru za australske dolary v pomeru 1:1.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: