Jižní Amerika

sama holka v jižní americe

Lucie

Ahoj přátelé, ráda bych věděla váš názor nebo zkušenost. Jsem sama a ještě ke všemu holka. Rozhodla jsem se, že bych chtěla odjet a procestovat Patagonii (dát si treky). Poté bych chtěla na kole projet Carreteru Austral a pak se přesouvat do Peru a Bolíviie na další místa a na treky. Jaký je váš názor?  Je to bezpečné jet sama? Neřeším teď bezpečnost na trecích stylem nelézt mimo vyznačenou cestu atd, ale spíše jaké je to během přesunu mezi městy. Nehodlám stopovat. Samozřejmostí je hlídat si batoh a mít doklady a peníze poschovávané na více místech. Ve městech počítám samozřejmě s větší šancí na okradení. Jaké jsou vaše zkušenosti? Díky Lucie

Zkušenosti čtenářů

m.

absolutne v pohode.  solo cestovateliek po juznej amerike su haldy.

Vyhni se spodnimu konci Vaclavaku a budes v poradku.

Libor

Ahoj, Chile je velmi bezpecne, snad jen ve Valparaisu, nocnim Santiagu a autobusovych terminalech je treba vic opatrnosti. V Argentine ve mestech se obcas nejake prepadeni stane, ale Patagonie je bezpecna. Solo cestovatelek je tam dost.
Na solo jizdu na kole po CA to chce hodne dobrodruznou povahu, ale tipuju, ze to bude nejsilnejsi zazitek z cele cesty. Kde chces na kole zacit? Snad ne po ruta 40 z jihu na hranice Chile.

MartinPluhar.cz

Ahoj Lucie. Když už s tím okradením počítáš, tak klidně jeď. 😉 Večer se nepotulovat sama, nezdobit se jako když jdeš na ples, případně v autobusu v noci nespat, ale to je ti asi všechno jasné. Mě okradli v Peru v místenkovém autobusu z Arequipy do Limy, kamarádku pak v Cuscu na ulici, viz 2.-14. listopadu 2003. Je to teda už dlouho, ale pochybuju že by se v tomto směru změnilo Peru k lepšímu. Chile a Argentina je bezpečnější, v Bolívii jsem nebyl, ale bude to tam asi stejné/horší jak v Peru. No a jet CA sama holka na kole, to bych si možná rozmyslel… Hodně štěstí a silných zážitků.

Jirka

Při zachování základních bezpečnostních opatření je to bezpečné. V této oblasti je jen hodně užitečné si hlídat v hospodách a na diskotékách pití, protože se pár cestovatelům stalo, že jim tam někdo něco nepozorovaně hodil. Ale, jinak, mít dvě až tři kreditní karty na různých místech, dvě peněženky (jednu na běžný provoz v kapse, po které by šel možný zloděj), pas schovaný a prokazovat se (když je to možné) fotokopií, …
J. Amerika není tak bezpečná jako Asie, ale není to také žádný Divoký Západ.

Jirka:

Dalsi naivni optimista

Marek

Neboj, treba ist. Stretnes kopec bab, ktore cestuju same. Priprav sa na haldy napadnikov, ktori si budu chciet zasukat s gringou, popripade sa aj prizenit do europy 🙂  Drzim palce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: