Jižní Amerika

Kolumbie a Ekvádor – léto 2015

Honza

Hledáme spolucestující (ideálně dvojici) na letní cestu (cca 5-6 týdnů) po Kolumbii a Ekvádoru, převážně hory a treky + zajímavosti okolo. Jsme pár (29 a 24), zkušenosti máme. Bližší info na mailu ([email protected])

Zkušenosti čtenářů

IZA

Procestovala jsem 30 států v Jižní a Střední Americe, v Asii a Austálii, vylezla do And 6.000 m, všechny zajímavé světové památky jsem viděla, ale ještě tolik toho zbývá. Odjela bych ihned, na jakkoli dlouhou dobu kamkoli. Hledám ke komu se přidat nebo spolucestovatele-ku. Jsem z Prahy a v pohodě,je mi 60? Kluci s kterými jezdím mohou až v prosinci.

Eva
IZA:

Je mi 58 a hladam spolucestovatelku. ozvi sa

Iza
Eva:

Ahoj Evo, jeslti trvá tvůj zájem o ceswtování do Kolumbie a Ekvadoru, prosím napiš mi na [email protected]. Ráda bych odletěla v prosinci 2016, letenky jsou nyní velice levné. Díky iza

Ama la selva

Vím že je dneska moderní cestovat, bohužel ne všichni se pozastaví nad otázkou, co potom až zdevastujem přírodu. Moderní turismus resp. „cestování“ (jak se tomu dneska říká je jedna z příčin kontaminace nejen matky Země nýbrž také původních obyvatel, co se snaží udržovat si odstup od naší „civilizace“. Dnešnírobo sapiens,co si honí ego tím kde všude byli či, co všechno majímají největší podíl na pomalou destrukci naší krásné Pachamami. Někdy je nejlepší nedělat nic. Zamyslete se předtím než zase budete vyhledávat turistickou atrakcí. Ten zbytek domorodých lidí co nám zbyl na planetě není moderní turistickou atrakcí, nýbrž inspirací. Turismus je zabíjí stejně jako genocida způsobena bílým člověk. Gracias

Libor
Ama la selva:

Nevím, proč toto píšeš zrovna sem. Většina lidí, co sem chodí, cestuje spíš tak, že moc přírodě ani místním neškodí (nechodí za nedotčenými indiány – to ani prakticky nejde a ani jich moc už není, jezdí autobusy spolu s místními, nebydlí ve velkých drahých resortech postavených v panenské přírodě). Naopak dá místním vydělat nějaké peníze, což většina oceňuje.
A jak jinak se od místních inspirovat, než je navštívit? Přes TV to není moc přenosné.

Jednoznačně nejvíc přírodě škodí přemnožení člověka, např. v Kolumbii se rozrostla populace z 12 mil. v roce 1950 na dnešních téměř 50 milionů a podobný nárůst v % (téměř 5-násobek za 65 let) proběhl v Ekvádoru, kde lidi osídlují donedávna panenskou džungli na východním úpatí And.
http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Colombia
http://en.wikipedia.org/wiki/Ecuadorians
Otázka je, jestli toto pochopí někdo, kdo má e-mail loco (= blázen).

Roman
Libor:

Ahoj Libore, dle toho, co jsem si načetl na diskusních fórech atd. :), bys mohl být člověk, kterého hledám. Rád bych příští rok letěl se svou kamarádkou do Kolumbije, ale nikdy jsme ani jeden v J.A. nebyli. Myslíš, že by jsi se mohl podělit o své zkušenosti, kam zajet, čemu se vyhnout a spoustu dalšího? Děkuji

Libor
Roman:

Napsal jsem mail.

Sonia
Libor:

Ahoj,
jedu též do Kolumbie a Ekvádoru a rada bych se dozvěděla něco vice z tvých vlastních zukusenosti. Mám toho též dost nacteno, ale zkušenosti jsou zkušenosti 🙂
Děkuji 🙂

Radka
Libor:

Plánujeme odletět v lednu 2016 do Kolumbie, Ekvádoru, Galapágy, kdo má zkušenosti s cestou do těchto zemí, budu ráda za jakoukoliv informaci.

Libor
Radka:

Můžu ti poslat své poznámky, ale nenapsalas mail. Na Galapágách jsem nebyl. 1 měsíc je tak sotva na 1 z těchto zemí. Tuto zimu bych do Ekvádoru raději nejezdil, protože nejspíš budou záplavy spojené s jevem El Niňo:
http://www.vox.com/2015/8/17/9164499/el-nino-2015

LA

Ahoj! Jestli jedete na treky do And, tak bych si už v Evropě koupila pořádné mapy a trekové průvodce. V Ekvádoru nejsou žádné turistické značky nebo je jich minimum, do většiny parků je doporučeno chodit s průvodcem, což je zase ale drahé. Člověk se tam může pak snadno ztratit, což se nám taky trochu stalo. Jinak je třeba počítat s tím, že je to docela vysoko a může se tam hůř dýchat. Po cestě nemusí být žádná pitná voda, takže ssebou určitě plynový vařič nebo purifikant vody.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: