HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Jižní Amerika

Chile leden 2018

Miro
Miro

Ahoj, v lednu se chystám na 18 denní výlet do Chile, v JA jsem doposud nebyl, tak by mě zajímalo jak je to tam s cenama potravin, ubytování a dopravy, třeba v porovnání s Anglii, N. Zelandem nebo JAR, které už jsem stihl za svůj krátký život navštívit. Děkuji moc

10. 09. 2017, 13:29:21
Petr
Petr

Ahoj, byl jsem v Chile minulý leden a únor, ceny jsou přibližně jako ve Španělsku. Autobusová doprava o něco levnější, pouliční jídla levnější. Obecně třeba čokoláda dvakrát dražší než u nás, zbytek potravin asi o třetinu dražší.Kempy a ubytování asi jako to Španělsko. To platí pro oblast kolem Santiaga, San Pedro de Atacama a Patagonie je předražená.

17. 09. 2017, 08:14:28
Michal
Michal

Cau Miro, v chile jsem pobyl pred 2 lety ( W-trek v Torres del Paine; Santiago ;Valparaiso; trek v Altos de Lircay; San Pedro de Atacama a okolí)...pokud by te neco z toho zajimalo, zkusim pohledat v ,,archivu,, a odpovedet... jinak letos v prosinci tam letim zase, ted uz teda jen Santiago, coby ,,výletové,, misto ( Easter Isl, El Calafate/El Chalten , Montevideo)... pisni případné dotazy na mail michal.molek@email.cz

Michal

14. 09. 2017, 15:18:04

Levnejsi nez NZ a urcite nez GB, ale vzdalenosti jsou vetsi, coz se muze projevit na nakladech na dopravu, pokud se za tak kratkou dobu naplanuje vice vzdalenych oblasti.

17. 09. 2017, 06:16:46
Karel
Karel

Ahoj

Jedu do Chile příští týden, tak sem koncem října napíšu nějaká zjištění. Stejně jako ty budu v Jižní Americe porvé. Obecně očekávám ceny jako v ČR (z pohledu turisty).Co se týče dopravy koupili jsme v rámci Chile letenky s low costem Sky Airlines. Santiago-Calama a zpět s jedním check-inovaným zavazadlem 116USD. Plánuji také využít autobusy společnostni TUR BUS. Na internetu vypadají ceny dobře, ale nepovedlo se mě on-line koupit, tak mě čeká nákup na místě. Ubytování asi moc nepomůžu, neměli jsme odvahu snažit se ušetřit na místě, takže jsme všechno vzali přes booking.com.

28. 09. 2017, 16:25:07

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Žít bez cílů je jako jít na výlet a nevědět kam..