Jižní Amerika

Cestopis z Peru 2017

Tereza

Ahoj, pokud by to někomu pomohlo nebo inspirovalo, právě jsem dopsala cestopis z naší cesty po Peru na přelomu dubna a května 2017. Odkaz zde: http://blog.antonindanek.cz/clanek/pet-vejru-v-pejru-v-peru-2017/

Zkušenosti čtenářů

René

Díky za děsivé info. 🙂
Zrovna se na léto chystám sám do Peru a Bolívie na 3 měsíce.
“ Nejen relativní politická stabilita láká do země 3 milióny turistů ročně, kteří posléze lákají zdejší kriminální živly. Kromě kapsářské nudy a šedě zde funguje navíc proslulý „express kidnapping“, ozbrojený únos, během kterého je nebohý turista vězněn a odvážen každý den k bankomatu k výběru maximální hotovosti. Klasikou jsou krádeže batohu v autobuse z přihrádky nad hlavou, v hospodě pod stolem nebo kopírování kreditních karet. Skrytá ledvinka na tělo a jednoduché oblečení bez šperků je tady nutností. Touha místních domorodců po našem bohatství možná trochu oprávněně pramení v historii.Pokud uniknete loupežníkům, pořád na vás ještě taky může spadnout chaloupka. Peru je vysoce aktivní tektonická oblast, takže zemětřesení jsou tu denním chlebem. O většinu z nich se starají činné doutnající sopky na jihu země stratovulkán Ubinas a Sabancaya. Peru je velmi soutěživé, především pak na poli produkce kokainu, kde se často utkává se sousední Kolumbií. Necestujte to tzv. „oblasti VRAE“, armáda zde válčí s narko-teroristickými skupinami a dějí se tu nepěkné věci. Teroristická organizace Světlá stezka je ostatně s touto oblastí nerozlučitelně spojená. Přežít nemusíte setkání s tarantulí, pumou, hadem křovinářem, korálovcem nebo anakondou. Asi nejvíce zamrzí setkání s barevnou žábou pralesničkou. Průměrná dávka jejího jedu stačí k zabití 10 lidí nebo 2 slonů.“
Jinak pěkný cestopis.
Díky

René:

Tak načo sa chystaš do Peru ked je tam tolko nebezpečenstiev.Inak tych kriminalnych kecov sa širi dost aj o mnohych europskych destinaciach omnoho viac by som v tych končinach mal obavu z tych najmenšich bunkovych organizmov.Ako sa hovori ked sa ti ma niečo stat padne na teba aj lietadlo.

aky článok do pice?

Tereza

Doufám, že jsem Tě zcela neodradila, René 🙂 Psát o Peru jako o super bezpečné zemi, by asi bylo dost optimistické, obezřetnost je tam dle mého názoru potřeba daleko více než třeba v jihovýchodní Asii, ale pokud si četl cestopis celý, dozvěděl ses, že my jsme měli zkušenost zcela pozitivní, nic se nám nestalo a nikdo nám nic nesebral, spíše naopak. Mám ale kamarády, kterým třeba někdo sebral foťák během noční jízdy autobusem přímo z klína nebo mu ukradli batoh, který měl v restauraci pod stolem mezi nohama, jedný kamarádce strhl někdo na motorce v Limě kabelku. Oči tedy dokořán a krásnou dovolenou.

René

Ahoj.
Neodradila jsi mě. 🙂
Smrti se nebojím(vím co následuje potom)…pouze bych se chtěl vyhnou pomalému umírání v bolestech. 🙂

king

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: