Jižní Amerika

Ceny v Cuzcu

Jiří Veverka

Před dvanácti lety jsme byli v Cuzcu a chtěli bychom se tam podívat znovu, ale nevím , jak se změnily ceny. Mohl by mi někdo orientačně sdělit, jak je to přibližně s ubytováním a vstupy (mimo Machu Picchu)
Díky Jirka

Zkušenosti čtenářů

Marek

Nuz, taxi jedna jazda 5 soles namiesto 1.
Jedlo drahsie, tipicke jedla menej dostupne, vsade len pecene kura, hranolky, vsetko v oleji. Aji de gallina si pomaly uz ani nedas. To iste o poulicnych dobrotach.
Ja som tam bol sice uz dost vela krat, naposledy teraz vo februari. Prvy krat v roku 2001. Ten rozvoj a posun k modernizacii je tam tak zjavny, mne sa tam uz velmi nepaci. Vsade hordy turistov, atmosfera toho mesta je v tahu. Miestni uz maju peniaze, stare taxiky uz zakazali, vsetko je nove. Na namesti KFC, atd. Vyskove budovy kazia panoramu hlava nehlava, zato historicke objekty nadalej chatraju. Slzy na krajicku.
Nepoznam tvoj dovod na navrat, ale skus si to Cusco uchovat v pamati take, ake si ho zazil.
 
V Peru je take mnozstvo miest a dedin, ktore su turizmom nedotknute, stale je tam co objavovat, je to obrovsa krajina. Porozmyslaj, ci nechces radsej objavovat, ako sa pretlkat hordami turistov v Cuscu.

Vasek

Byl jsem tam loni. Pokud si vzpomínam bydlel jsem za 25,- za pokoj a veg. obědové menu za 8,-.

Vasek

Akorát ovoce na trhu bylo šíleně předražené v porovnání s jinýma místama v Peru.

Mirek
Vasek:

Velmi se Cuzco změnilo a navíc třeba dneska už ani jako cizinec nemůžu jet vláčkem s místníma levněji z nádraží San Pedro serpentinama z města nahoru. Je to trend dnešní doby všechno regulovat, modernizovat a unifikovat do tzv. globálního obrazu – viz to mizení tradičních levných jídel z ulic a nahrazení globálním mišmašem KFC,MC,Burger, kuřata, gyros atd.

Marek
Mirek:

Tak zrovna ten vlak, to bol ustretovy krok pre ludi, ktori byvaju v Aguas Calientes. Totiz stavalo sa, ze neboli pre nich miesta vo vlaku a museli chodit domov pesi po trati. Zorganizovali protesty a vybojovali si svoje. Turisti do miestneho vlaku jednoducho nepatria.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: