Írán, Pákistán, Afghánistán

Írán – plynové kartuše a mapy hor

David

Buďte zdrávi.
Neuměl by mi někdo poradit, kde ideálně v Kazvínu (ale třeba případně i v Teheránu nebo jiném větším městě) hledat obchod s plynovými kartušemi na vařič? Pokud se tam něco takového dá sehnat, používají šroubovací nebo narážecí systémy? Nebo na to mám úplně zapomenout a sehnat si benziňák?
A nevěděli byste o nějakém místě, kde se tam dají koupit turistické mapy hor (Elborz a Zagros)?

Zkušenosti čtenářů

Petr

Benzinak je rozumne reseni. Plynove kartuse smi koupit pouze iransky obcan.

Takypetr

Ahoj, klasickou kartuši jsem v pohodě koupil v Teheránu v ul. Naser Khosrow, nejbližší metro na náměstí Imam Khomeini. Na této ulici je plno krámků, kde lze koupit plynovou kartuši, jestli mají i bajonetovou nevím. A pak je také měli např. pod Damavandem v turistické ubytovně.

Martin

Takypetr má pravdu. Kartuše jsem při shánění našel jedině normální šroubovací Primus, jiné nevím. Obchody s outdoorovým vybavením jsou taky hned u stanice metra Moniriyeh, na občanku se nikdo neptá :-). Benzín je samozřejmě v pohodě. Co se týká map, tak nejlepší, co jsem sehnal,jsou staré ruské vojenské mapy, nic jako turistická mapa podle mě neexistuje (ani v nejfrekventovanějších místech typu Damávand)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: