Černá Afrika

Něco o Malawi

Pavel

Ahoj, právě jsem se vrátil z Malawi a protože je o této zemi velmi málo informací třeba se někomu bude hodit pár postřehů. Víza dostanete na každém hraničním přechodu, nebo na letišti. My jsme přiletěli přímo do Lilongwe, jen jsme vyplnili formulář, zaplatili a bylo. Vemte si dolary, které pak vyměníte za Kwacha. Někde jde platit i v dolarech, jen je potřeba hlídat kurz. Je to naprosto bezpečná země, jeli jsme se sedmiletou dcerou. Cestovali místními minibusy matatu, které jedou tehdy když jsou úplně plné. Je proto dobré nelézt do prázdného auta, můžete klidně hodinu čekat. on prázdný nepojede. Cenu samozřejmě domluvit dpoředu a zaplatit jak se auto rozjede, aby nenavyšovali cenu. V NP Liwonde velmi doporučuji Baobab Bush kemp. Ceny pohodové 4 jsme platili 560 dolarů za dvě noci, dvě safari a tři jídla. A velmi pohodový personál. Kdyby jste chtěli vědět víc jsem k dispozici.

Zkušenosti čtenářů

Karel

Jaky to ma smysl tam jezdit? Ohromit sousedy, kteri jezdi na Machac nebo do Chorvatska? Dekuji.

Milan
Karel:

Jaky ma smysl tento prispevek?  Jit na stanky nezavysleho cestovani do vsech koutu sveta a rozcilovat se, ze nekdo nabizi cerstve informace ze sve zkusenosti, presne duvod, kvuli kteremu tyto stranky existuji.  Dekuji za vysvetleni.  A nebo vlastne radsi ani ne, zivot je moc kratky.
Dekuji, Pavle, presne se mi tento prispevek hodi!  Zajimalo by me, jestli mate zkusenost obracenou, s prejezdy z Malawi do okolnich zemi.

Karel
Milan:

Slusne jsem se zeptal a dostal jsem typickou vychodoevropskou reakci od pana Milana.

Karel
Karel:

Pane Milane ve slove nezavisly se nepise Y!

Jirka
Milan:

Milane, tohle nemá cenu. Poslední dobou se tu objevil troll (možná nějaká rodinka) a prudí. V reálném životě se mu nedostává žádné pozornosti, tak se zoufale snaží na sebe upozornit alespoň tady.

Alena

Ještě poslední věc, až poletíte zpět, buďte na letišti o dost dříve. My jsme odlétali brzo ráno, na letišti jsme byli o 4,5 hodiny dříve a přesto nám to málem uletělo. Na letišti byla na imigračním strašná fronta, jelo 8 přepážek, z toho 6 bylo jen pro malawijce a 2 pro ostatní, které to vůbec nestíhaly, ale vůbec jim to nevadilo je to zkratka cerna Afrika. Priste nekam jinam.

Pavel

To Tě Milane sklamu. My jsme byli jen v Malawi. Z Lilongwe dolu do Blantyre, pak jsme přešli Mt Mulanje, to moc doporučuji, sice jsme si sáhli trochu na dno, ale bylo tam krásně, Zomba Plateu jsme vynechali kvůli únavě a jeli do NP Liwonde, pak k jezeru do Cape Maclear. Tam se nám moc nelíbilo,při koupání se prodírat na pláži mezi černochama co tam mijí nádobí, perou prádlo, nebo se mydlí bylo dost i na nás. Odtud jsme pluli lodí do Senga Bay, kde se nám naopak líbilo moc. Rybářská vesnice, kde večer všichni vyjedou na moře a vrací se ráno. Takže přes den spí a my se mohli krásně koupat. Pak jsme ještě jeli do reservace Kuti blízko Salimy, kde jsme se procházeli pěšky divočinou a viděli tu i dvoumetrového hada a pak už zpět do Lilongwe. Jak psala Alena o problémech s úředníky, já je nezaregistroval. Jak nás viděli s malým dítětem, hned roztáli a pouštěli nás dopředu.

Milan

4.5 hodiny, to je dost i na Afriku 🙂 V cerne Africe jsem procestoval jen par zemi, ale ta absence casu je fakt frustrujici.  Diky za info, o Malawi se toho clovek z prvni ruky dozvi jen malo.  Pavle, z textu usuzuji, ze jsi mel auto, 4WD nebo normalni silnicni?  Ja jsem mel v Africe vsude jen obycejne, ale nekolikrat me to docela limitovalo a casto, kdyz zaprsi, tak se proste jet neda.  Premyslim o okruhu Zambia, Zimbabwe a Malawi, ale po zkusenostech s vypujcenym autem mezi Senegalem a Gambii si uz budu davat velky pozor na hranice.
P.S. bohuzel se tu obcas podobni trollove a karllove 🙂 objevi, samozrejme nejlepsi je ignorovat, poprve jsem se neudrzel, ta uroven stupidity me dorazila.  a timto na toto tema koncim.

Pavel

Auto jsem neměl žádné, cestovali jsme jen veřejnými prostředky, matatu tu fungují spolehlivě a člověk se seznámí s místními (i hodně zblízka, když vás na třech sedadlech sedí 5 a z toho 2 ženské kojí děti). Tam stačí na sinici mávnout a hned někdo zastaví. Jeli jsme třeba i na prázdných bednách od piva. V Malawi se člověk neztratí, vždy se najde někdo, kdo si rád přivydělá.

Andrea

Ahoj, taky jsme letos byli v Malawi. Ale autem jako soucast velke cesty Malawi-Zambia-Botswana- Namibia. Ja osobne jsem zastancem cestovani po Africe autem, je to naprosta svoboda a nezavislost. Clovek neni omezeny a muze jet kam chce, hlavne i na safari. Malawi je plne lidi, tak neni problem se posunovat mistni dopravou, ale chce to mit dost casu, jak tu bylo zmineno… jinak je tam levno, levne ubytovani a benzin, jidlo drazsi jak v JAR ale zasobit se da dobre na trzich, kde se clovek i dobre naji. Oproti Zambii spousty ovoce a zeleniny…
Nejake fotky a videa budeme zverejnovat na stranku, tak treba jako motivaci 😉 http://www.facebook.com/anythinginafrica
Pristi rok jedeme Zimbabwe-Zambii-Malawi a severni Mozambik

Andrea
Andrea:

Pouze se vyhybejte hlavnimu mestu. Nechci to tady popisovat, aby nebyl muj postreh smazan.

jarda
Andrea:

Nějakou politickou koreknost neřeš, popiš to co a jak. Díky.

Andrea
jarda:

Jardo, to bude příspěvek nějakého hňupa, co se doma nudí a nikdo s ním nemluví, tak se vydává za někoho jiného! ten příspěvek nad „ní“ je můj, ale o vyhýbání se hlavnímu městu nevím nic 🙁
jen pro ujasnění 😉

Andrea
Andrea:

Proč by se měl někdo vyhýbat hlavnímu městu??? Koukejme jaká shoda jmen… taky jsi byla v Malawi, a taky se jmenuješ Andrea 😉

Andrea
Andrea:

Mas nejaky problem?

František - Mourek

Ahoj Andreo,
chystám se přes vánoce do oblastí o kterých píšeš a chci tam udělat nějaký zajímavý okruh. Něco „málo“ mám procestováno, ale Afriku prakticky neznám. Bylo by možné si popovídat osobně? děkuji moc, František 606223224 [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: