Austrálie

East coast za 100 000kc

Lucie

Ahoj chci se zeptat cestovatelu kteri procestovali trasu zacinajici v Brisbane dolu do Sydney, Melbourne k 12ti Apostolum a do stredu zeme na Uluru, jaky byly vase naklady?Upozornuji ze bych nejradsi zvolila autobusovou dopravu, casu budu mit hodne takze mi dlouhe trasy nevadi aspon uvidim vsechno z okynka busu.Mam zhruba 100 klacku, pocitam do toho i zpatecni letenku Pha – Brisbane.Nizky naklady, ubytovani bud pres couchsurfing nebo hostel, jidlo minimalni, hlavne vodu a naky ovoce, zeleninu a obcas i v MCD..Pocitam ze z MEL poletim k Uluru.Chci jet nejdriv v unoru ci breznu, ceny by mohly bejt uz nizsi, treba?Diky vsem za rady a poznatky!

Zkušenosti čtenářů

Libor

Jestli chceš vidět z Austrálie i něco jiného než města, raději zkus najít na nástěnkách hostelů nabídky jiných cestovatelů, kteří si tam koupili auto a shání spolucestující, kteří se budou podílet na nákladech. Zvlášť pokud máš dost času. Já takto dříve v Austrálii cestoval a pak jsem si i auto koupil a sháněl spolucestující. Z okýnka autobusu, ale i auta, je Austrálie docela nuda, zvlášť na východě, kde není moc zvířat. Jinak tato část Austrálie (kromě Uluru a okolí) byla pro mě nejméně zajímavá.

Jiná možnost je zaplatit si výlet s místní CK (jako přejezd), ale to je drahé. Z Alice Springs na Uluru ti asi nic jiného nezbyde, pokud nenajdeš někoho s autem.

Lucie

A zase ten Libor!Ty by sis mel nechat ty tvoje rady patentovat covece!No holt ja zase rada mesta a 12 apostolu a Uluru nema s mestem nic spolecnyho pokud vim.Nemam doma pod polstarem pul mega abych mohla procestovat kazdej centimetr v AUS ale to co jsem vyjmenovala je pro me nejdulezitejsi.Nicmene dekuju za rady.Lucie

Libor
Lucie:

Tak sorry, ale řekl bych, že při cestování výhradně dálkovým linkovým busem si 12 apoštolů a Uluru neprohlédneš. Města jsou tam příjemná a stojí za návštěvu, ale za 100000 je asi trochu málo vidět 3 velkoměsta a 2 přírodní úkazy.

kiwi
Libor:

Moje řeč. Toto je novej, teprve začínající druh ,,cestovatele,, Není nad australská města. A co teprve MCD v Austrálii. To je žužo.

Lucie

Hele Kiwino usetri si ty chytry kecy laskave, pokud nemas k tematu co rict tak se zdrz slova!Mam za sebou celou USA, Karibik a Evropu btw.Libore, jasne ze neplanuju jen projet autobusem kolem Uluru a Apostolu.Ale psala jsem ze se chci pohybovat MEZI mesty autobusem a ne ze budu jen projizdet kolem..Spatne jsi me pochopil.Na kazdym miste se chci samozrejme zdrzet.A jak jsem jiz zminila tak v tech 100 000kc je zapocitana i letenka z Phy do AUS takze pocitam na cestovani po AUS tak maximalne 60 000kc proto se chci pokusit o co nejnizsi naklady.A jeste vzkaz pro Kiwi, jo MCD v AUS musi bejt zuzo, proto ho chci vyzkouset!Nejedu tam zrat ale cestovat ale holt clovek musi neco snist a fakt nemam money na roztahovani se v luxusnich restauracich.Lepsi si dat MCD nez ty jejich Fish&Chips, vsem Kiwi’s zdar!

Libor
Lucie:

To počítáš 40000 na letenku Praha-Brisbane? Do zajímavých míst mimo města se v Austrálii busem dostává špatně a často tam asi ani nejezdí. Třeba na apoštoly jezdí jen 3x týdně:
http://visit12apostles.com.au/getting-here/coach/

Nenapsala jsi, jak dlouho chceš cestovat, což je dost podstatné. V posledním roce tu myslím ani nikdo nepsal o svých nákladech na cestě po Austrálii, takže odpovědi se asi nedočkáš a pokud ano, bude to spíš pro jiný typ cestování s úplně jinými náklady. Nejlepší bude najít si na internetu ceny hostelů, busů a letenek. Ovoce a zelenina bylo v Austrálii drahé a asi se to za 11 let, co jsem tam byl naposledy, ještě zhoršilo. Jen na předměstí velkých měst bylo ve velkých supermarketech něco za rozumné ceny. Tam se ale bez auta asi nedostaneš.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: