Aktuality

  • Velehory.cz má pro vás šest průvodců Lonely Planet dle vašeho výběru. Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky v našem velehorském kvízu. Více>>

  • Cestovatel a spisovatel Leoš Šimánek chystá novu diashow Austrálie křížem krážem. Více>>

  • 9. - 10. října se v Brně uskuteční 10. festival Cyklocestování. Můžete se těšit na zajímavý program! Více>>

  • Přečtěte si, jak byla úspěšná výprava Za pokladem Indiana Jonese a jak pokračuje projekt Tarsius.

  • Od 13. 9. nebude možné platit kartami MasterCard a Visa na území KLDR, Íránu, Kuby, Sudánu a Sýrie. Více>>

  • Od 1. září nelze pořídit víza do Barmy při vstupu do země. Je nutné opatřit si ho předem, nejlépe na ambasádě v Berlíně nebo Bangkoku.

další

Přechod z Ruska do Gruzie

1. března byl otevřen hraniční přechod z Ruska do Gruzie. Tento přechod je však pouze pro občany SNS a Gruzie! Více>>

Podle informací z Ministerstva zahraniční Gruzie a ministerstva zahraniční Ruské federace byl od 1.3.2010 otevřen hraniční přechod Kazbegi-Verchnij Lars (Gruzie-Rusko). Navzdory očekávání je však tento přechod OTEVŘEN POUZE PRO OBČANY SNS+GRUZIE!!!!!!!

Tím odpadá možnost rozumného přejezdu z jižního na severní Kavkaz. Jediným přímým spojením z Gruzie do Ruska je tedy sezónní lodní spojení Batumi-Soči.
Letecká doprava mezi Gruzií a Ruskem je rovněž pozastavena od srpna 2008. Letecky se naopak lze dostat z Arménie a Ázerbájdžánu (z obou měst létají spoje i na severní Kavkaz - Miněral'nyje Vody, Vladikavkaz, Soči). Pozemní hraniční přechod mezi Ázerbájdžánem a Ruskem je otevřen POUZE PRO OBČANY ZEMÍ SNS!!!


 Hodnocení

Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

 Pošli článek

Zde vepište e-mailovou adresu


Diskuse

Sem vložte diskusní příspěvek.




 
 

Nahoru

Náš tip

Lednice_JK.jpg

Jiří Kolbaba: People na zámku v Lednici

Až do konce října můžete navštívit výstavu 150 portrétů přibližujících mnoho etnik planety.

1 2 3